Nu kan du snart finde andet end spil på Valves gameclient, Steam. Den
5. september lukker Steam nemlig op for muligheden for at købe software, som ikke direkte er relateret til gaming. Hvilke titler og hvilken slags software der helt præcis er tale om, har Valve endnu ikke løftet sløret for. Valve fortæller dog, at man på samme måde som med spil vil kunne gøre brug af Steams nemme installationer, automatiske opdateringer og muligheden for at gemme filer på Steam Cloud, så du altid har dine filer ved hånden. Tak til VG24/7.


























Ah, så han forsøger først at tale dårligt om Microsofts store og modellen i Windows 8+, for derefter at forsøge at lave en tilsvarende løsning.
#1 Hvad har Gabe nu gjort?
#1 Forskellen er vel at Steam også kan findes på Mac og snart også på Linux, hvor Windows Store ikke er at finde til de 2 OS?
#3 Ej at forglemme at han ikke har snakket dårligt om deres store eller model.
Kunne være fedt med film og gamle TV shows som Startrek TNG, Stargate. Knight Rider, MacGyver osv. Tror der kunne være gode penge i det.
Let tilgængeligt og køb af 1 episode af gangen.