I forbindelse med fremlæggelsen af et ellers ganske postivt regnskab, som viser en 57 % salgsfremgang (€260 mio.) i forhold til året før, meddeler Ubisoft desværre, at de har valgt at “skubbe” udgivelsen af både Driver: San Francisco og Ghost Recon: Future Soldier ind i det kommende regnskabsår. Begge titler skulle oprindeligt have været klar her i efteråret, men førstnævnte blev allerede meldt forsinket i august måned. Nu ankommer det dog tidligst i april måned, men det er dog mere realistisk at skyde på en maj 2011 udgivelse. Ubisoft-chef Yves Guillemot fortæller, at forsinkelsen har været nødvendig, da de vil sikre at begge spil udkommer i bedst mulig stand.
Update on the games release schedule:
Tom Clancy’s Ghost Recon Future Soldier™ and Driver® San Francisco, which were previously planned for release in the fourth fiscal quarter, will now be included in the 2011-12 line-up.


























Lyder da fornuftigt at skubbe spillet, så de har tid til at lave noget godt i stedet for at presse dte halvt færdigt ud til julehandlen.
Glæder mig til det nye Driver.
Driver ser også godtnok ret skidt ud… jeg tvivler dog på at de kan fixe det, selv med 6 mdr mere i støbeskeen.
Hvis de nu bare gad genudgive det første Driver. Ikke det der komapis. Bare en bad-ass undercover-strisser uden stemme og med et speeder-kompleks af de store.