Dette må efterhånden være det mest brugte demoplayer værktøj, på markedet lige nu. Der er understøttelse for hele 16 spil og utallige mods. til disse – og dette betyder selvfølgelig også, at Quake 3 er repræsenteret i alle afskygninger. Version 2.4 indeholder selvfølgelig nogle opdateringer, men ikke det helt store Quake 3 mæssigt. Vi synes alligevel du skal have mulighed, for at downloade playeren alligevel. Du kan hente enten Seismovision 2.24 full, Seismovision 2.24 light eller Seismovision 2.24 opgradering – god fornøjelse.

9 KOMMENTARER

  1. af en eller anden underlig grund sætter seismovision min monitor til at køre 85hz, og selvom jeg skriver r_displayrefresh 144 er den stadig 85.
    derfor bruger jeg demo show creator, kan alligevel det eneste man rigtigt har brug for, at demoer kan afspilles med et klik

  2. #5, nu har du vel valgt “own-graphics.cfg” (el.lign.) til grafikken? Og hvis du har det, så kontrollér lige, at der ikke er en r_displayrefresh-linie i den. Dit problem lyder underligt, for jeg kører den opdateringsfrekvens, min skærm kan klare i den pågældende opløsning (Seismovision piller ikke).

  3. ja har valgt den men det er jo weird for når jeg afspiller en demo med seismo er det ligemeget hvad r_displayrefresh står til, skærmen kører altid 85