Jan er rejst til varmere himmelstrøg (verdammtes schwein!) og jeg har lige set jordens mest lortede film (The Number 23), men det skal da ikke afholde mig fra at poste en video af et af E3’s største ‘hits’, i hvert fald hvad angår positiv omtale.

17 KOMMENTARER

  1. Problemet er at luften er så verdamt fugtig i Danmark, sveden strømmer af en bare man bevæger sig lidt. Meget behageligere med tør luft, sikkert også sundere for astmatikere etc Også kan det være 40 grader varmt uden man sveder ret meget når luften er tør. Hvis så pigerne i DK var lidt fugtigere i trussen, men de er sgu så kedelige

  2. Så dårlig synes jeg nu ikke at The Number 23 var… men ok mine forventninger var heller ikke så høje…

    prøv at se Pathfinder, se det er en dårlig film… hvilket er syndt da en film med viking burde være sej (total viking power!!! :P)

  3. The Number 23 synes jeg var udemærket, til tider ret spændende. Og Carrey er en glimrende skuespiller, selv i denne genre.

    … og Rock Band ser i øvrigt intet mindre end genialt ud. Ingen tvivl om, at det bliver et gigantisk hit, men prisen bekymrer mig. Hvad skal man mon slippe? 1000,-? Jeg køber det uanset hvad.

  4. Prisen på spillet er underordnet, det er mere prisen på den PS3 man skal spille det på der skræmmer mig.

    Medmindre man snupper en XBox, men så kan man ikke spille GT5. Puha alle de valg..

    Men bare hende dullen fra videoen ikke følger med, hun er da nok det værste jeg længe har set. Hvilken uduelig PR mand har støvet hende op ?

  5. Bleem : SKAM DIG… David Bowie gamle sange styrer stadigvæk!…

    Btw er det de samme der har lavet guitar hero?? (ved godt det ikke er)…. Vil bare konstatere at de er de største copycats ever…. Prøver at ride på guitar heros succes (totalt samme interface)….

    Ikke at det er et dårligt spil af den grund…. Bare MEGET påfaldende

  6. Evil_Santa.

    Du er helt gal på den. Det er Harmonix som har udviklet Guitar Hero. Det er så RedOctane (som er udgiveren), som primært står bag toeren.

    Harmonix er nu ved at lægge sidste hånd på Rock Band.

  7. Hmm… troede faktisk heller ikke, det var Harmonix, der stod bag både Rock Band og Guitar Hero-serien. Hvad er lige meningen med det? Hvis Rock Band bliver det samme rent guitarmæssigt, er der da ingen, der køber Guitar Hero 3.