Eurogamer kunne i går fortælle, at PC-udgaven af Ubisoft Montreals Assassin’s Creed: Revelations vil blive en smule forsinket og således ikke første både PlayStation 3 og Xbox 360-versionerne til dørs den 15. november. Det er dog ikke helt så overraskende, da Ubisoft har haft en tendens til at lade PC-udgaverne af deres spil vente en smule på sig (DRIVER: San Francisco, From DUST), som Eurogamer også fint har bemærket. Vi har her i København ikke fået en bekræftelse af Ubisoft selv, men den forsikring skulle Eurogamers tjekkiske afdeling have indhentet. Det ventes at Assassin’s Creed: Revelations så vil udkomme den 2. december på PC.
The PC version of Assassin’s Creed: Revelations has been delayed, Eurogamer can reveal.
The PC version launches on 2nd December 2011. The PlayStation 3 and Xbox 360 versions remain on track for launch on 15th November.


























Det er snart mere overraskene for ikke at sige nemmere bare at skrive.
PC VERSIONEN AF “indsæt title her” KOMMER TIL TIDEN ECHO ECHO ECHO ECHO .
Hvertfald for Ubisoft titler.
Er det ligefrem noget nyt lol? Alle PC titler fra Jubisoft bliver jo forsinket, man kan umuligt stole på deres udgivelsesdatoer.