Undertegnede faldt over en nyhed på schroet.com omhandlende nogen nylige omrokeringer de større klaner imellem. Nyheden opsummerer den seneste aktivitet meget godt, og jeg har valgt at basere min liste på denne.
- Den første meget store omrokering står 64AMD for. Deres europæiske hold, med blandt andre spillere som DeliCato, NitemarE og Four20, har forladt organisationen. 64AMD har derfor valgt at indlemme et hold bestående af udelukkende tyskere. Det gamle 64AMD.eu er stadig en klan og vil forsøge at deltage i WC3L.
- Det næste punkt er med en ret sjov historie bag, eller hvertfald en historie om barnlighed. Det er den multinationale klan pro Gamers, der står for denne. For at summere en lang historie op kort; BeyBlade sluttede sig til pG under kvalifikations-runderne til WC3L, men måtte ikke deltage i kampen mod SK.ger, fordi pG’s tyske manager ikke ville stille med et helt amerikansk hold. BeyBlade sagt, at han ville forlade klanen hvis VanHunt[pG] tabte sin kamp. Det gjorde VanHunt, og BeyBlade er nu tilbage i sin gamle klan, RiVaL.
- Den sidste ting står amerikanerne også for. Au Fait (en klan der blev banned fra WC3L i sin tid) er smeltet sammen med Assimilation-X, en anden amerikansk klan. De vil bl.a. deltage i NGA Pro-League.


























Er en ren farce, men det må de selv ligge og rod med jo.
yeah.. men det er faktisk ret sjovt, at læse.