Fromme kunne i mandags bidrage med nyheden om at både CryTek og Epic Games’ anstrengelser fra GDC 2011 nu var at finde på nettet. Sidstnævnte gav en imponerende demonstration af de seneste lækkerrier i deres Unreal Engine 3. Du har indtil i dag kunne se den i en “shaky cam” udagve, men nu har Epic sluppet den løs i fuld 720p herlighed. Du skal naturligvis heller ikke snydes her på Daily Rush og du kan se den ved at trykke dig fint igennem denne nyhed.


























spændende vandmærke i bunden. GT, er det et nyt gamersite i er igang med?
ser da sygko ud
Skulle angiveligt være et sneak peak på både den nye engine og så Epic’s nye spil, Samaritan.
#3 Det er et spil og ikke bare en tech demo? Feeeedt
Der var da en del cool effecter i
Hmm jeg havde ikke set det vandmærke. Er fra Epics eget youtube feed???
argh..
Tror lige jeg skal have fat i en ny maskine, med alle de lækre spil og andre krævende lækkerier:D
#6 Oooh sweet, så skal vi vel til at sende en C&D til Epic og forklare dem hvordan piratkopiering skader trailer-industrien
Bladerunner spil i den engine, nu!
fjollet
han kan “åbenbart” tæve robotter med de bare næver.. men han skal bruge en blowtorch for at ødelægge en kæde?
#10 Det er ikke robotter, og hvad det end er(Vel en form for kulfiber) så er det jo ikke nær så tykt som kæden.
Nøj… men jeg ville hellere have set lidt reelt gameplay end en ingame cutscene…
#12 Helt enig… men tror sgut de er så langt med projektet endnu.
MAN DAYMN!!! Det ser godt ud.
Det spil kunne de sådan set godt tage at lave færdigt… Meget hurtigt!
Bestemt lækker grafik må man sige. Vi er jo ingen der kan følge med mere.
Der må da komme en grænse på et tidspunkt hvor man ikke kan lave flottere grafik, når det hele bliver naturtro. Så må det nye sort da blive bedre gamneplay, historie. Se den tid, den glæder jeg mig til.
Eller de lave holodæk a la star trek. Så skal der igen laves porno spil. Oh yahr.
Amagad
Epic @ 2:29
#10
havde samme tanke
men det can være at han, ligesom spawn, kun har en vis mængde energi til at aktiver sine super kræfter med og han ønsker at spare på dem