God morgen kære Daily Rush’ere. Som flere af jer allerede har pointeret, vælter det nu ind med gode spildemoer, som alle helst skal prøves bare lidt. Det er lidt af en luksustid, da vi aldrig før har set så mange gode spil og kvalitetsprodukter som i år. Det er dog ikke noget som er kommet pludseligt. VI har igennem hele året set en bred strøm af spil, som på den ene eller anden måde leverede det der var lovet på forhånd. Spilproducenterne har, meget generelt betragtet, blevet langt bedre til at vove pelsen efter års stagnation. Selv et firma som Electronic Arts har, efter tilbagekomsten af John Riccitiello forsøgt at træde nye vande og har f.eks. allerede udgivet Skate, som ikke bare er et “remake” af en eksisterende titel. Dertil er der endnu mere på vej og festen kulminerer først sidst i november, hvor vi ser de sidste af juletitlerne i butikshylderne. Du kommer nok ikke til at kede dig denne weekend. Call of Duty 4 & TimeShift demoerne er bare to af tilbuddene til den eventyrlystne gamer.

4 KOMMENTARER

  1. Først kom Bioshock. Så MoH: Airborne. Så World in Conflict (som skuffede IMO, men andre lader da til at lide det) og Halo 3 (X360). Så CoH: Opposing Fronts, ET: Quake Wars og Clive Barker’s Jericho demo. Nu The Orange Box (HL2:E2, TF2 og Portal), Call of Duty 4 demo og Timeshift demo. Og snart Unreal Tournament 3 demo (som allerede nu kan preloades på FP) og Crysis demo.

    WTF der har været spiltørke hele året med meget få undtagelser, og nu har ingen med arbejde/under uddannelse nogen jordisk chance for at følge med :S

  2. Jeg sidder midt i HL2, for det og EP1 skal da gennemføres før EP2! Er halvejs igennem portal, som jeg finder ganske underholdende.

    Er godt i gang med STALKER for 3. gang, nu med alle mulige sjove mods!

    Spiller en masse Crysis Beta, som virkelig rykker, og jeg kan slet ikke vente på release af det spil!

    Sidder nu med en frisk Call of Duty 4 demo, som nok er det bedste CoD spil nogensinde, hands down…nok det bedste krigs fps ever!

    Timeshift demoen er ok underholdende, men stadig lidt B-agtigt, dog rigtig fedt.

    FEAR demoen er super scary, men desværre er banedesignet stadig alt for ringe til jeg gidder spille det fulde spil.

    Halo 3 snurrer i boxen, og jeg er snart igennem singleplayer på Heroic, og kan derefter kaste mig ud i noget COOP, noget som jeg glæder mig MEGET til!

    skate. kører også i boxen, faktisk mere end halo 3, for det er sgu det bedste skater spil siden tony hawk 3, og ja, måske nogensinde.

    Og så er der jo Team Fortress 2…tør slet ikke gå i gang, da det er den største tidsrøver ever! Det spil er for genialt!

    Så er der jo kæresten, skolen, arbejdet og vennerne… det er hårdt at være gamer

  3. Jep, for mange fede spiltitler der kommer snart og alt for lidt tid. Man er fandme fristet til at melde sig syg fra arbejde i en uge men damen bliver nok ikke så glad så. Det værste ved det hele er at jeg bare ikke kan acceptere at der nogle af dem jeg ikke kan spille. Jeg SKAL død og pine prøve det hele!