TT Games som jo er folkene bag Lego Star Wars og Lego Indiana Jones, har netop løftet sløret for Lego Batman. Bat-signalet forventes at ramme PC, PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox 360, Wii, Nintendo DS, og PSP i efteråret 2008. Her er den første teaser trailer for spillet.


























ka det grimme Lego ikke snart fucking dø? Det er grimt, barnligt, primitivt og fatter ik hvorfor det blev et hit…
Fordi det er sjovt?
Kan ikke se hvorfor det skal dø. LEGO Star Wars bragte ægte ‘underholdning’ tilbage til spillene. Det spil var virkelig underholdende, modsat mange andre spil.
LEGO spillene har fået sig et rigtig godt ry. Men den der gametrailer? Den var ret kedelig, langt fra Indiana Jones versionen.
hehe kult!
#1 Hellere dig dø end lego, det er da det fedeste legetøj længe, og spillene er sku lige så sjovt. damn hvor må det sutte røv at skal være så voksen at man er nød til at hade sådanne ting
lol :p
#1
Slugte du for mange legoklodser som barn siden du nærmest har traume over lego?
Er enig med #7 – Det ligner sgu en joke
jeg finder det bare grimt og kantet, og på ingen måder attraktivt
#10 hvem har sagt det skulle være attraktivt.. det er sjovt, og man kan bygge stort set alt med det. Det var jo essentielt det første legetøj med et “sandbox” gameplay element
smag og behag – jeg afskyr det i hvert fald
LEGO starwars spillene er nogle af de mest hyggelige og morsomme spil der er lavet. Jeg troede det var noget bras indtil jeg prøvede det i coop. Tror folk har det med at undervurdere spillene uden at have prøvet dem. Damn you!
#1 du må ha en dårlig kreativitet siden du ikke kan li lego
#14 der synes jeg netop du tager fejl – lego er designed så næsten alt passer med alt.. så der er ikke meget udfordring tilbage… prøv du at skriv et manuskript, og derefter storyboard det – lav figurene, animer dem, sæt lyd på, timing, musik og kom tilbage og fortæl mig om det er nemmere end at lege med lego
#15 ja, Lego er nemt det er derfor det er sjovt. Det kræver ikke en uddannelse at lege med.
#1 tror der er et eller andet du har misset i din barndom!
Lego er da top underholdning, Du gør brug af din kreativitet og fantasi og du kan bygget alt hvad du kan forestille – eneste begrænsning er om man har klodser nok! Hvad er det lige der ensformigt og kedeligt ved det?
Troede først at spillene var noget bras – så prøvede jeg det hos en kammerat – og det er sgu dejligt når man støder på sådan et guldkorn. De har givet mange timers grin og god underholdning.