Til april har du igen muligheden for at spille den aldrende Sam Fisher i Ubisoft Montreal’s kommende Splinter Cell: Conviction. Traileren byder på hæsblæsende action i bedste Hollywood-stil, hvor man blandt andet får indsigt i hvad historien og gameplay har at byde på. Spillet er det femte spil i serien og er sat til at udkomme i Europa d. 15. april til både PC og Xbox 360. Mere information kan findes på spillets officielle hjemmeside.
Media requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.


























Jeg er ikke blevet oplært i at uploade videoer endnu, så I må nøjes med en embedded YouTube-video
#1 Hva’ fanden! Tillykke!
Gief game nauw!
Øj, jeg hungrer!
Ja, tillykke.
Det ser fandme fedt ud! Kan være det skal være mit første Splinter Cell-spil!
Sikke dog en skam det er Ubisoft med deres nye DRM system, ser ellers mega fedt ud!
ehm, blev fishers datter ikke kørt ned eller noget?
#5 Ja, en skam! Ubisoft kan rende mig noget så grusomt, jeg finder nok noget andet at underholde mig med – selvom SC:C ser fedt ud! Ærgeligt, ærgeligt.
#2
Tak
#5
Skal for mit eget vedkommende have spillet til Xbox, så jeg slipper heldigvis for alt det der DRM-fis
Ja sur røv for Ubisoft, de kan desværre stikke deres Splinter Cell og Assassins Creed 2 der op hvor solen ikke skinner.
#6 Jo, nåede ikke at spille meget (havde det på PC, og den version buttfuckede UBI) men det var en ældre datter, sådan som jeg forstår det er det her hans nye datter (hun er ikke særlig gammel) Eller den anden, men før i tiden. Tror dog det er en ny..
Hvor gammel er ham fisher snart ved at være? Han kan da ikke blive ved med at være en 1337 agent?
Var det ikke et stealth spil back in the days?
Ser ud som om de har lavet det mere casual med mere action?
money money money
Ser dog meget fedt ud alligevel
Nu er jeg liderlig!
IGEN!!!
#13,
Meld dig ind i en facebookgruppe
Videoen ser fed ud, det skal helt sikkert prøves!
->#11
Knap så gammel som eks. Snake
#12 jo der er mere in-your-face action i dette, men der skulle være lidt stealth ind over det stadigvæk.
Det blir for crazy najs det spil..