Vi har den seneste uge fået et par rigtig gode eksempler på (first-person-demo & PS4-lækkerier, at Rockstar Games har kræset ekstra meget for “nextgen-udgaverne” af Grand Theft Auto V (GTA V). Der i dag om præcis en uge spillet udkommer (PS4 / Xbox One) og derfor har Rockstar nu også udsendt spillets lanceringstrailer. Der er igen masser af visuelle lækkerier i den 61 sekunder lange trailer, som vi naturligvis har vedhæftet her. PC-udgaven af GTA V ankommer desværre først den 27. januar næste år.


























Har bestilt det nu til ps4 selvom jeg ikke rigtig gider at spille historien igen. Jeg håber at jeg bliver glad for den bedre grafik og 1. person delen.
SO HYPED!!
Jeg er lidt i tvivl om jeg skal have det på pc eller Xbone.
Jeg er ikke rigtigt interesseret i mods og jeg kan forestille mig det er et godt spil at flade ud på sofaen med. Men man får self bedre performance og grafik på pc, hvis de ellers har udviklet deres pc udgave ordentligt denne gang.