Efter en overbevisende demonstration på E3 2003, har Blizzard og deres udgiver – Vivendi Universal – nu frigivet ti friske screenshopts fra deres kommende MMORPG-spil, World of WarCraft. Selvom man i det skjulte har natydet at spillet er på vej “ind i en lukket betatest”, så har Blizzard – vanen tro – endnu ikke offentliggjort en endelig udgivelsesdato og gør det nok heller ikke i den nærmeste fremtid. Èn ting synes dog sikkert: World of WarCraft vil helt sikkert nappe en stor del af MMORPG-kagen når det udkommer. Imens man venter, kan man nyde de seneste billeder lige her på Daily Rush.

Billede
Billede



Billede
Billede



Billede
Billede



Billede
Billede



Billede
Billede




7 KOMMENTARER

  1. btw den Infernal Warlocken ser godtnok ikke imponerende ud

    du må være ved at have vist alt det er finpudset nu, og gået over til knapt så flotte ting

  2. suk, SWG eller WoW… SWG eller WoW.

    Med de screenshots, syntes jeg de grafisk er yderst imponerende. Så er det bare hvem der kan finde ud af at lave det bedste MMORPG af Vivendi og LucasArts.

  3. synes det er trist at characters i sådanne spil stadig “clipper” med underlaget… og der mangler nogen pæne shadows til at give grafikken dybde.

    i det hele taget… hvis de ikke kan fikse sådan at det ser godt ud på stills, og bevæger sig flydende – ikke tumpet – ingame, så synes jeg det er en skam de ikke forsøgte sig med et mindre projekt først. men lad os nu se.

    MUD’s triumferer stadig mht. game-logic.

    og lucasarts… måtte gerne være blevet ved at lave adventure-spil. de var sjove engang. men jeg brækker mig over 3D i full throttle 2.

  4. #5 WoW er jo langt fra færdigt så de grafiske elementer skal nok blive rettet osv. spillet er jo ingen gang under en beta test endnu

    #6 det er endnu ikke til at vide hvad det kræver, men den gameplay video der kom i marts var taget fra en 800 mhz. SÅ det kan nok godt lade sig gøre at spille WoW uden at opgradere alt for meget