Rob Pardo har løftet sløret for hvad der vil ske i beta perioden de næste par uger. Der vil med stor sandsynlighed blive afholdt 1v1 og 2v2 turneringer, hvor Rob Pardo vil stå bag. Det bliver også en periode med hele 2 patches mere. Inden alt for længe vil vi se en patch (1.34) der kommer til at indeholde små ændringer, hvor alter f.eks. ikke længere vil kræve barracks som har været oppe til diskution her på kanalen. Der vil i løbet af næste uge kommer en større patch som indeholder hvad Rob Pardo beskriver som major changes, dog er de ændringer ikke omfattet af random items, som han slår fast Blizzard ikke vil gå ind og ændre radikalt i. Bedst som vi troede det var slut, beriger Blizzard os nu med information om at beta testen meget nemt kan komme til at vare til slutningen af Juni måned.

5 KOMMENTARER

  1. well man kan ikke vide kan være de udgiver spilet imens betaen slutter så der ikke er nogen tid efter beta til at ændre ting hvad ved jeg? er jo set før.

  2. Jeg er ikke i tvivl om at vi nok skal se Warcraft III i butikkerne omkring slutningen af denne måned, det er blevet meldt ud et par gange nu officielt fra Blizzard.

    #3 jeg prøver