Den første større turnering, indeholende mange celebrære spillere, er nu blevet rykket. Dette blev WC3.de series dels fordi turneringens officials mente, at patchen ikke var spilbar, og dels fordi spillerne meldte fra af samme grund. Vi kan kun bede til, at dette kontribuerer til skabelsen af en ny patch.

10 KOMMENTARER

  1. Det er deprimerende at war3 er blevet til noget nær uspilleligt. Patch pls. Holder stadigvæk på at de bare droppede orc bonus kampagnen, og kom med en balance patch hurtigt.

  2. lol uspilleligt lige frem det er da LANGT mere ballanced end roc nogensinde har været…. men stadig ikke ballanced nok

    og dette skal folk ikek rgnem ed vil få blizzard til at frigive den hurtigere end den bliver gjort.

  3. #4 tud plz. spillet er ret balanced. med nogle midre imba´s over vejer om mange af de gange du tuder bare er fordi du sucker… (btw er orc gamer)

  4. “mindre imba”
    haha~~;;

    det kan godt være mass casters ikke var meningen med war3, men dengang de var der, var det meget mere balanced end der er nu, de helt store problemer kom da de prøvede at fixe dem.

    selv tiden med massive AoW abuse var mindre slemt end pt.