SEGA & Rebellion har ikke tænkt sig at sætte tempoet ned i denne uge. Deres Aliens vs Predator når frem på fredag, men du slipper bestemt ikke for flere trailers inden da. Dagens film har fået titlen “Multiplayer Deathmatch” og giver endnu en gang et ganske tempofyldt indblik i hvad der venter forude. Leverancerne af anmelderudgaverne af spillet har desværre været en smule forsinket, men vi forventer at få Aliens vs Predator leveret ekspres i dag. Med lidt held kan vi have en anmeldelse klar allerede på fredag.

Media requires the Flash Player plugin and a web browser with JavaScript enabled.

10 KOMMENTARER

  1. Yep skuffer meget. Hvordan kan det være mange af de store review sites slet ikke har anmeldt det endnu? Det er jo ude i US

  2. Nu var demoen også noget de vidst ville have udgivet tilbage i E3 2009, har jeg ladet mig høre.

    Tror det fulde spil byder på lidt bedre gameplay og grafik og sådan. men det får vi jo se på fredag

    EDIT: plus det var multiplayer deathmatch, hvor AVP altid klart har gjort sig bedst i singleplayer delen, efter min mening ihvertfald.

  3. Er jeg den eneste der er træt af loadtiden i menuerne? (PC-version)

    Nu er det jo godtnok demo-versionen, men kunne da være nice hvis det var væk.. Ser ellers frem til spillet.

  4. Lader til at der er ret delte meninger med det spil….. What to do…?

    TechDigest (4/5)
    SeraphicGaming (8.6/10)
    IGN (8.5/10)
    Official X-Box Magazine (8/10)
    Bit-Tech (7/10)
    GameReactor (6/10)
    GameInformers (5,7/10)
    Gamespot (5.5/10)

  5. ud fra videoerne alene skuffer grafikken fælt syns jeg.

    men nu er grafik ikke alt og gameplayet ahr jeg som sådan ikke prøvet, syntes dog det ser lid fesent ud, ud fra de videoer jeg har set hidtil.