lørdag, januar 23, 2021

World Trade center!

Daily Rush Debat Off-topic World Trade center!

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    Bush
    Bruger
    5.127 indlæg
    Offline

    Hold da helt fest… det må da være årets film!
    5/6 *´er herfra

    Ban count: | 8 | Beware of the dogs ...

Viser 15 kommentarer - 1 til 15 (af 28 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    Retep
    Bruger
    3.195 indlæg
    Offline

    1/6 herfra.. kæft den var elendig – har ikke kedet mig så meget i en biograf før tror jeg .

    Det var som de sidste 45 minutter of lotr 3 – man sidder hele filmen og tænker “så slut dog forhelvede vi ved godt hvem der overlever”

    edit: nu der er snak om united 93 – se dét var en god film

    #2

    Radiohead
    Bruger
    2.927 indlæg
    Offline

    Har ikke set den endnu, men vil da lige benytte 9/11-lejligheden til at anbefale United 93.

    Vil man dø af kedsomhed eller af at spise sorte pølser?

    #3

    Jazzgnuen
    Bruger
    2.938 indlæg
    Offline

    Jeg kunne forstille mig at det er endnu en hollywood feel-good film, hvor filmen prøver at vise hvor hårdt/svært det er i amerika, og at man kan overvinde “ondskaben” ved at arbejde sammen.. Hvilket jo aldrig er set før

    A fine beer may be judged with only one sip, but it's better to be thoroughly sure.

    #4

    Dusthoof
    Bruger
    1.130 indlæg
    Offline

    #0 Dit navn passer godt :p

    #5

    Kwanza
    Bruger
    5.529 indlæg
    Offline

    Har heller ikke set den endnu, men jeg er enig i, at United 93 er en god film.

    #6

    TheRaz
    Bruger
    9.294 indlæg
    Offline

    At man gider spilde tid på den slags underlødig propaganda, er en større gåde end 9/11 nogensinde vil blive. Gab mand!

    Jeg har atomer i bukserne. Og så kan man desuden aldrig få CPU'er nok. Det er ganske enkelt naturvidenskabeligt umuligt.

    #7

    Sigmund_Fraud
    Bruger
    3.983 indlæg
    Offline

    #6 LMAO! Hørt hørt!

    Veteran of the Stoffers Clone Wars

    #8

    Sentrax
    Bruger
    3.507 indlæg
    Offline

    de lyder meget amerikansk…traileren ser meget amerikansk ud…. de kunne ikke vente længe med at lave den film…startede sikkert på manus ugen efter støvet var faldt til jorden

    Hammer in my hand, still pounding on a screw.

    #9

    BruneBanan
    Bruger
    36.130 indlæg
    Offline

    til jer der har set den…er den ikke bare endnu en klam ærkeamerikansk latterlig ulækker gang propagandistisk patrionistisk lorte-flick?
    Det tror jeg nok den er…ad..fy for satan for en gang selvforherligende “se hvor onde de er ved os, men vi overvinder det ved samarbejde” gang lort!

    #10

    Bush
    Bruger
    5.127 indlæg
    Offline

    #9

    Nah endelig ikke ….

    Det beskriver faktisk blot hvordan det hele forgik set fra rednings folkenes syn, tempoet i filmen er forbløffende god, du sidder ikke i 1 time og venter på katastrofen ligesom i Troja hehe .. og så er hele showet overstået på ingen tid.

    Ban count: | 8 | Beware of the dogs ...

    #11

    Unforg1ven
    Bruger
    104 indlæg
    Offline

    United 93 syntes jeg var en middelmådig film med aaaalt for meget håndholdt kamera, man blev jo totalt søsyg når man skulle følge en dialog mellem 2 personer i hver sin ende af et rum.

    Næh, jeg syntes Flight 93 (den til tv) er en tand bedre.

    #12

    kongkim
    Bruger
    16.368 indlæg
    Offline

    #6 Hørt.
    Har ik set den og kommer heller ik til det.. for det bliver da ik meget være end at de bliver ved med at køre på det crap.

    Im nobody, and as we all know.. nobody is perfect.

    #13

    Radiohead
    Bruger
    2.927 indlæg
    Offline

    Det fede ved United 93 er netop bla., at der ikke er en snert af amerikansk stolthed at spore. Det er en uhyre sjælden ting. Fedt!

    Vil man dø af kedsomhed eller af at spise sorte pølser?

    #14

    chronaden
    Bruger
    4.663 indlæg
    Offline

    æv, var vild med United 93 og glædede mig til WTC, men ik længere da

    den ene gut der er vild med den hedder “Bush” – kan jeg ligesom ikke rigtig tage som en objektiv anmeldelse

    My penis is so big if I laid it out on a keyboard it'd go all the way from A to Z.

    #15

    Pappi
    Bruger
    764 indlæg
    Offline

    Personligt havde jeg forventet at ‘World Trade Center’ var en tudefilm af de helt store, hvilket jeg konstaterede at den bestemt ikke var. Angrebet sker relativt hurtigt i filmen, og den resterende film omhandler de redningsfolk og deres familier som var berørt af historien.

    Sjovt at de ALTID er folk, som forarget skal påråbe filmens amerikanske islæt…. hva HELVEDE havde i forventet ?!?! Kan i ikke li’ Amerikanske film med en flag i ny og næ, hvorfor helvede ser i dem så. Amerikanerne er stolte af deres nation, og kan godt li’ at vise deres patriotisme. Kan fandme ikke klare den danske middelmådighed, som hyler op så snart der er noget som fornærmer deres marginale intellekt.

    Hurra for småligheden.

    God made alcohol as a social lubricant.

Viser 15 kommentarer - 1 til 15 (af 28 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.