lørdag, januar 23, 2021

VM 2010 (hvor/hvordan/hvorledes!)

Daily Rush Debat Off-topic VM 2010 (hvor/hvordan/hvorledes!)

  • Dette indlæg indeholder 6 kommentarer, har 5 deltagere og blev senest opdateret af  Anonym for 10 år, 7 måneder siden.
  • Forfatter
    Emne
  • #0

    Anonym 11.724 indlæg
    Offline

    ** ER IKKE INTERESSERET I ULOVLIGE STREAMS **

    Aloha!

    Jeg har selvfølgelig ikke været hurtig nok med at bede om ferie under VM 2010 hvilket har resulteret i meget få fridage til at se fodbold dagen lang….

    Det betyder dog ikke det store da jeg til hverdag sidder med 2 PC skærme og en internet forbindelse der sparker røv!

    Min næste problem er så hvorfra skal jeg streame VM kampe for at få det bedste signal samt mest muligt ud af det

    ** ER IKKE INTERESSERET I ULOVLIGE STREAMS **

    Indtil videre er min plan at bruge nogle at mine Just-Eat.dk point på at købe Sputnik basis abonnement i en måned (VM varer en måned) og så tilkøbe deres Sputnik Sport for 99,- og derved få canal9 samt tv2 sport oveni…..

    Det vil sige at det vil koste mig 99,- + 25.000 Just-Eat point for at kunne se fodbold på arbejdet på den sekundære skærm….

    ** ER IKKE INTERESSERET I ULOVLIGE STREAMS **

    Nogen herinde der har et andet setup eller køber deres kampe fra en anden side/stream eller lignende?

    Jeg er åben for input da jeg vil ha’ det bedste setup

    ** ER IKKE INTERESSERET I ULOVLIGE STREAMS **

    (Har smidt fed skrift omkring jeg kun er interesseret i lovlige metoder så der ikke kommer en DR mod og nuker hele min tråd)

Viser 6 kommentarer - 1 til 6 (af 6 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #2

    CDM
    Bruger
    1.710 indlæg
    Offline

    Har faktisk fuldstændig samme setup som dig :D… men har et andet spørgsmål.. er det muligt at stream sputnik over ps3 eller xbox360?

    Har ikke selv fået sat mig ned og prøvet på det endnu, men ville være rart hvis nogen havde prøvet det og kunne sige om det virkede ;D

    #0 sorry for at stille et spørgsmål i din tråd.. men så ingen grund til at oprette endnu en tråd for at spørge om et spørgsmål så tæt på dine

    Not having a profile on DR is like invading russia in the winter!

    #3

    FedeAnderzen
    Bruger
    6.308 indlæg
    Offline

    Jeg har fikset det sådan at jeg jobber som skraldemand og derved har fri på det tidspunkt kampene bliver vist. Det er så bare bonus at man har en pose øl med hjem hver dag

    Jeg ville ønske jeg havde en kagearm.

    #4

    SkaFt
    Bruger
    5.199 indlæg
    Offline

    #3 Måske husker jeg forkert, men mener du i anden tråd tilbød hjælp til stream af sportsaktiviteter. Kan jeg få din mail =)?

    Hvad bliver det næste?

    #5

    Anonym 11.724 indlæg
    Offline

    #2 Spørgsmål er ok så længe de omhandler VM og måden man kan se det på

    Jeg ved faktisk ikke om det kan lade sig gøre men Sputnik kan streames med windows media player 11 eller windows “silverlight” program

    så hvis du kan installere en af disse to samt en browser burde du være “good to go!”

    #6

    JVA
    Bruger
    1.281 indlæg
    Offline

    offtopic:
    https://www.youtube.com/watch?v=f-eAhyMi54c – Japanere der synger Re-sepp-ten.

    Pak mig ind i min færøske trøje,
    mit olietøj og min sydvest,
    og drik jer en bajer
    den dag, jeg ta'r fra jer
    til det sted, hvor der aldrig er regn eller blæst.

    #7

    Anonym 11.724 indlæg
    Offline

    #6 LOL

    wtf er det dér!

Viser 6 kommentarer - 1 til 6 (af 6 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.