Med alle spil, skal der altid være “fanbois” og “ranters”… jeg ligge præcis i midten.
Jeg mener helt klart at SWG er et super cool, sjovt og indlevende spil. Der er selvfølgelig stadig nogle bugs, og der mangler noget content – men det er noget som der bliver ved med at være/mangle i enhvert anden MMOG.
Nogle af de ting han nævner er latterlige og jeg overvejer seriøst at sende nogle tudekiks med posten… At /jump er en emote ødelægger ikke indlevelsen overhovedet.. Der er bare nogle folk som KUN vil have det på deres måde, og hvis de bare ikke lige få det sådan, ja så er det bare noget lort. Alle dem som er i BETA har intet problem med det.
Og jeg vil også gerne have lov at sige at det -IKKE- er EQ i space, overhovedet!
og mht. DAOC > SWG … lol.. daoc er som et spædbarn der sidder og græder over at have vælted sin pæremos ned over sig selv, mens fader SWG skælder ud!
Det er svært at præcicere mere eller mindre før NDA’en bliver løftet.
Men alt i alt, så er SWG et -FEDT- spil