lørdag, januar 23, 2021

Søges: P7230 tastatur

Daily Rush Debat Off-topic Søges: P7230 tastatur

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    Sakl
    Bruger
    551 indlæg
    Offline

    Kære Rushere,
    Forleden nat crashede jeg ret hårdt efter en bytur med min laptop på skødet. Laptoppen faldt desværre ned så min dyne dækkede for ventilationshullet hvilket medførte at min venstre ctrl og shift knap smeltede og blev deforme. Pt. står jeg derfor og mangler disse to knapper men det er tilsyneladende kun muligt at købe et helt tastatur hvilket virker lidt dumt.
    Derfor: Er der nogen af jer der har en defekt Fujitsu Siemens Lifebook P7230 hvis venstre ctrl og shift knap jeg kan få?

    /Sakl

Viser 4 kommentarer - 1 til 4 (af 4 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    Pogel
    Bruger
    625 indlæg
    Offline

    godt være det virker dumt, men umiddelbart vil jeg skyde på at det er nemmere at få fat i et helt keyboard end enkelte taster..

    but who knows det er jo dailyrush

    //Pogel

    #2

    Anonym 11.724 indlæg
    Offline

    haha kender det alt for godt når man liiige skal på nettet selv om man er herre stiv!

    men du kan vel bruge højre ctrl+shift = problem solved?

    #3

    DarkHill
    Bruger
    13.447 indlæg
    Offline

    den skal jeg lige have igen…

    i forbindelse med at din dyne blokerede ventilationshullet på din bærbare blev din bærbar så varm at den smeltede 2 taster??

    jeg tror nok lige jeg havde RMA’et den så.

    / DarkHill

    #4

    Sakl
    Bruger
    551 indlæg
    Offline

    Jeg kan som sådan godt bruge tastaturet, det virker bare lidt mærkelige at trykke på gummidutter i stedet for taster.

    DarkHill: Jeg tror ikke at det kan kategoriseres som en uforskyldt fejl at computeren får det dårligt når alle dens muligheder for at komme af med varmen bliver blokeret. Tror du på at den kan RMA’es med det udgangspunkt? (jeg er ikke ironisk)

    /Sakl

Viser 4 kommentarer - 1 til 4 (af 4 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.