S: Central Andelslejlighed i Århus
Daily Rush › Debat › Køb og salg › S: Central Andelslejlighed i Århus
- Dette indlæg indeholder 7 kommentarer, har 4 deltagere og blev senest opdateret af
Grumsen for 7 år, 11 måneder siden.
- ForfatterEmne
- 07/02/2013 kl. 08:40#0
- ForfatterEmne
- ForfatterKommentarer
- 07/02/2013 kl. 09:19 #1
er jeg komplet idiot, eller står der både delelejlighed, samt det er en 1’værelses?
og så på billederne ser det ud til der er flere rum.. (det er selvfølgelig svært at se)
har desværre ingen skejser, ellers var det fristende! selvom jeg så skal gå 4 km på arbejde hver morgen, istedet for de 2 nu :p
http://www.reddit.com/r/random/
07/02/2013 kl. 09:34 #2Hehe hvorfor tror du det er en 1 værelses?
Ærgeligt Men du må endelig sige det videre hvis du kender nogen som kunne være interreseret.
07/02/2013 kl. 10:24 #3Hejsa,
Jeg står ikke og mangler et sted at bo, men jeg ville dog alligevel lige kommenterer lidt:
Det var da et rigtig lækkert køkken du/i har dig/jer der – go’ udnyttelse af pladsen!
#1 Der er et værelse, samt en stue (så er det meningen at hvis man er to der deler, så har den ene værelset og den anden stuen, resten deler man.
Held og lykke med salget makker.
Quoting JohnnyHatesJazz: Ps hvorfor google selv når man kan skrive her eller få jer til at google for mig.
07/02/2013 kl. 10:54 #4Blot vaere obs paa at billederne er taget med et perspektiv der faar vaerelserne til at se betydelig stoerre og rummelig ud end de er i virkeligheden, tilmed er lejligheden langt fra lige saa lyst som det ses paa billederne, da fotografen har vaere ind og saette en masse lamper op.
07/02/2013 kl. 11:17 #5#4 ja, sådan et kamera er som regel placeret i et hjørne, oppe ad væggen, så den kan få mere af rummet med.
#2 det står der..
http://www.reddit.com/r/random/
07/02/2013 kl. 11:40 #6#5 Der står:
Stuer/Værelser
1 / 1Den skulle være nem nok at forstå, da en stue tæller som et værelse. Dvs. 1 stue (som tæller som et værelse) + 1 værelse = 2 værelser.
Quoting JohnnyHatesJazz: Ps hvorfor google selv når man kan skrive her eller få jer til at google for mig.
07/02/2013 kl. 12:03 #7#5
Ja okay, der er Nyboligs side misvisende, men hvis man holder musen over ikonet så kommer der en forklaring op, nemlig at det Stue/Værelse, altså en af hver#4 Det har du fuldstændig ret I, men det er en rummelig lejlighed.
- ForfatterKommentarer
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























