Reklameproblem – Chrome PC
- Dette indlæg indeholder 7 kommentarer, har 6 deltagere og blev senest opdateret af
hunterSEG for 4 måneder, 3 uger siden.
-
Emne
-
De sidste par dage har jeg oplevet et par voldsomme problemer.
Det opleves som at top banner reklame / side reklamer ‘reloades’ med få sekunders (5-10s) mellemrum og det påvirker mig således at fokus fjernes fra kommentar felt jeg er ved at skrive i, ind i mellem springer browseren til toppen af siden (hvor en reklame nu fylder fra toppen og ca 80% ned). Det er ikke bare en lille gene, det gør det tæt på umuligt at bruge siden. Jeg opdager det er endnu mere problematisk når jeg bruger min laptop på batteri, hvor ydelsen er lidt nedsat. (har en nyere XPS 13)
Det er værst i lange tråde – som f.eks. 3080 tråden – og når jeg skriver dette er der intet problem …. (1. indlæg i ny tråd).
i7-6700K@4.5 Ghz|Noctua NH-D14|Asus Z170|GTX1080ti|32GB DDR4|Pro 950 512GB NVMe|2x 850 Evo 1TB SSD|CORSAIR AX 850W|R5|Asus PG279Q
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























