lørdag, januar 23, 2021

PS3 med HDMI kabel og indgang i 20gb vers.

Daily Rush Debat Hardware Konsoller PS3 med HDMI kabel og indgang i 20gb vers.

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    Anonym 2.508 indlæg
    Offline

    Det er nu officielt en PS3 VIL blive leveret med både HDMI kabel samt den lille version vil også have HDMI UDGANG.
    BTW den bliver også regionsfri på spilfronten dog ikke på filmfronten.
    Enough said
    Glæder mig som et lille barn til den maskine…

Viser 13 kommentarer - 1 til 13 (af 13 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    Kolben
    Bruger
    18.939 indlæg
    Offline

    Så er der da i hvert fald 1 europæer der skal have den. Well, alle forsøger vel at skille sig ud på en eller anden måde

    P=NP?

    #2

    GrillBiller
    Bruger
    2.760 indlæg
    Offline

    du mener vel.. HDMI udgang…

    Og stadig ang. region lås…

    Det er ikke sony selv der bestemmer det… men internationale handelsbetingelser.

    du ved sager om lande som ikke ønsker blod og vold i spil…

    ”Vi griner meget sammen, men vi er også meget forskellige. Nogle gange bliver Bubber altså 12 år – det er charmerende, men også lidt anstrengende to måneder i træk.” B.S. Christiansen

    #3

    El-Presidente
    Bruger
    381 indlæg
    Offline

    jeg skal sgu osse ha den på dagen den kommer ud skal ha 60GB modelen med xtra controller og tekken og need for speed + et fladskærms tv 32-37″ så jeg glæder mig sgu osse

    #4

    xplorer1978
    Bruger
    1.368 indlæg
    Offline

    #2 Nemlig.

    #5

    Dr-Psycho
    Bruger
    99 indlæg
    Offline

    Ifølge

    http://www.gamesection.dk/nyheder.asp?nid=1922

    Vil der ikke være nogen form for region på konsollen. Men giver ret i at det andet udsagn med at firmaer selv bestemmer også har været fremme mange gange.

    #7

    Anonym 2.508 indlæg
    Offline

    det eneste jeg har gjordt er at poste en nyhed som en anden hjemmeside har gjordt intet andet.
    Men jeg tror ikke vi skal være nervøse for at Danmark vil censurere spil med regionlås.
    Ville også bare påpege at sony alligevel vil give et hdmi kabel med i pakken.

    #8

    FunteX
    Bruger
    8.263 indlæg
    Offline

    De eneste konsolfolk med respekt for sig selv kober en PS3 saadan er det,
    lev med det.

    Daily Rush's Petrolhead & ADHD case #1 Triple punctuation is my trademark!!!

    #9

    -SANTA-Julemanden
    Bruger
    7.404 indlæg
    Offline

    DX10 FTW :p

    BetWizer.com - Sports-betting made easy

    #10

    -SANTA-Julemanden
    Bruger
    7.404 indlæg
    Offline

    Og det er sandt for det rimer!

    BetWizer.com - Sports-betting made easy

    #11

    Solian
    Bruger
    839 indlæg
    Offline

    Regionslåsen var noget filmbranchen fik indført i sin tid. Det der skete var at release på DVD’er kom jo ud før i USA end Europa. Derfor indførte man den teknologi på DVD’er for ikke at tabe biograftal her i EU ved at alle bare købte en skive i USA.

    Tanken var jo at folk både gik i Bio og købte DVDen. Derfor man ikke så regionsfrie afspillere i starten. Man fandt så senere ud af at folk alligevel ikke gad at købe de skiver da nationalsprogene ikke var på. Der kom ikke så meget gang i importen fra USA ud over special import af TV serier og musikdvder.

    Skal dog også siges at man den dag idag ikke har så lang en ventetid som tilbage i slutningen af 1990’erne med at få udgivet DVD film

    Min første import var Southpark musicalen

    DR Hykleriet FTW

    #12

    Dr-Psycho
    Bruger
    99 indlæg
    Offline

    Mht. kablet er det åbenbart ikke helt officielt, da engadget skriver i dag at HDMI kablet ikke kommer med.

    http://www.engadget.com/2006/09/25/the-latest-ps3-developments-condensed/

    #13

    xplorer1978
    Bruger
    1.368 indlæg
    Offline

    #9 *lol* Og du tror slet ikke at MS har noget i ærmet til Xbox360, det er jo ms der levere DX10

    #14

    fladlagkage
    Bruger
    3 indlæg
    Offline

    1. ting. der kommer kun den Store model af ps3’en den lille udgave er ved et panel, blevet vedtaget (de førende buktikskæder i norden) at den lille ikke vil sælge nok til at kunne fugere på sin vis.. regionslås blev oprettet for at holde folks naller for sig selv. og på sin vis er den god nok, ved godtnok selvom der er mange modsigelser herinde om den vil være på, men det SKAL siges at det er SONY vi har med at gøre. og de vil ikke sagsøges eller på anden vis “svigte” hollywood på nogen måde. men det er altid muligt at fravælge den via en kode. den er nem at få fat i som oftest. glæder mig dog til den kommer. skal nok også være det første af de nye konsoller der kommer op i butikkerne med kæmpemæssig kødrand at “testere”

    amnesia aka fladlagkage
    http://www.nethouse2000.dk (samme på IRC)

    moO

    moO

Viser 13 kommentarer - 1 til 13 (af 13 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.