lørdag, januar 23, 2021

Off off topic

Daily Rush Debat Off-topic Off off topic

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    JohnnyHatesJazz
    Bruger
    2.425 indlæg
    Offline

    Har lige fået tilsluttet gaskomfur og bor til leje i en af KAB’s ejendomme. Skal man egentlig selv betale den vvs regning, for tlslutning mm. Eller er der noget rabat at finde. Prisen kommer op over 2k.
    Fuck det er dumme penge, og vi skal bruge gas. Ahhhhhhhhhhhhhhhh

Viser 8 kommentarer - 1 til 8 (af 8 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    TerroC
    Bruger
    2.972 indlæg
    Offline

    Der findes ikke dumme penge. Kun dumme måder at bruge dem på.

    #2

    MrMathias
    Bruger
    13.136 indlæg
    Offline

    HVAD?! følger der ikke en manual med?

    EDIT:
    ..ah

    #3

    aloC
    Moderator
    9.059 indlæg
    Offline

    Spørg viceværten/gårdmanden.. De plejer at være behjælpelige med den slags. Men skal de betale for det plejer de nu også at have deres egne folk de ringer efter, så når i selv har ringet efter en kunne jeg godt frygte i kommer til at hænge på regningen selv

    Men ja, mega nederen penge at skulle af med! Vi har selv haft vores del af “dumme penge” at skulle af med efter vi flyttede.. Synes hele tiden der kommer noget nyt uventet! Gaaah..

    "I am Guybrush Threepwood and i wanna be a pirate!"

    #4

    Meatshield
    Bruger
    1.650 indlæg
    Offline

    Står der på din lejekontrakt at boligen er inklusive komfur – hvis ja, så skal de betale komfuret + omkostninger, hvis nej, så skal du selv betale alt omkring det.

    Just give me love over this

    #5

    Kolben
    Bruger
    18.939 indlæg
    Offline

    #4
    Kun hvis der var noget galt med det tidligere. Du kan ikke bare skifte det ud og sende dem regningen.

    P=NP?

    #6

    Spyxx
    Bruger
    658 indlæg
    Offline

    2000kr er da også lidt for meget, jeg fik mit sat til for 1500kr og sener så jeg at jeg kunne ha sluppet med 1100kr

    #7

    derdiedas
    Bruger
    1.900 indlæg
    Offline

    Ville nok selv kontakte KAB for at finde det rigtige svar…

    "a person shall not belive in an ism'en - he shall belive in himself"

    #8

    JohnnyHatesJazz
    Bruger
    2.425 indlæg
    Offline

    Tak for jeres svar, KAB/viceværten havde allerede sagt at vi selv skulle betale, tænkte bare at de prøvede at snyde, og måske var der en måde at komme ud af det på.
    Forøvrigt fik vi regningen i dag, og den var på ca. 1700 kr, så ikke helt slemt.

Viser 8 kommentarer - 1 til 8 (af 8 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.