Nyt navn! snigerne.dk
- Dette indlæg indeholder 3 kommentarer, har 3 deltagere og blev senest opdateret af
ThomasW for 11 år, 11 måneder siden.
-
Emne
-
[Flyttet fra det gamle Call of Duty forum]
Vi har skiftet navn til http://www.snigerne.dk i stedet for http://www.teamsnigerne.dk
Konceptet er stadig det samme og kan ses nedenfor.Hvem kan oprette en bruger på http://www.snigerne.dk ?
Alle kan oprette en bruger på siden. Det betyder intet for os om du er i den ene eller den anden klan eller hvor aktiv du er på siden eller i spillet. Har du lyst til at blive en del af dette CoD community så opret en bruger og deltag i debatter, afstemninger, snak om software, hardware osv.Er vi en klan? ”Nej”
Vi er en håndfuld glade CoD spillere der er gået sammen om projektet http://www.snigerne.dk .
Vi er ikke en klan, men et community. Crew’et bag siden her spiller dog undet tagget [T-S] som er et levn fra gammel tid.Alder?
Din alder er lige meget, vi har ingen minimums alder ej heller en maximum alder ;-).Vi vil kort prøve at beskrive hvad vi gerne vil med hjemmesiden.
Håbet og formålet med siden er at vi stille og roligt kan opbygge et hyggeligt community omkring vores fælles interesse, nemlig Call Of Duty .
Hvor vi på forum kan udveksle erfaringer, sjove oplevelser, finde nogle at spille med osv.Hvordan bruges hjemmesiden?
Forslag til brug af siden. Når du logger ind så orienter dig på forsiden da alt nyt vil blive postet her. Du kan også tilmelde dig vores nyhedsbrev (gøres nede til højre på siden) Fødselsdage bliver annonceret i den udstrækning at man har udfyldt sin brugerprofil med fødselsdag!
Har du forslag til nyheder, links, downloads osv. så brug menuen over til venstre.
Noget du er i tvivl om så spørg!Forum.
På vores forum har vi ikke lavet nogen specielle regler, men vi vil dog ikke se links til ulovligt software og ej heller vil vi være vidne til pornografisk, racistisk eller på anden måde stødende indlæg. Vi skal have det sjovt og vi skal alle kunne færdes sikkert på denne side, både store og små.
Så tænk dig om inden du poster dit indlæg!Vi (administratorer) har ret til at redigere i indlæg som kan virke stødende på andre. Vi har ret til at slette en bruger, hvis det måtte komme dertil hvilket vi hverken håber eller tror.
Regler på Snigernes CoD4 & CoD5 server.
På vores server er det tilladt at:
• Campe! Ja nemlig.
• Have det sjovt
• Opføre sig pænt
• Tale pænt til andre
• Bruge alle de våben man vil
• Bruge MartyrdomPå vores server er det ikke tilladt at:
• Svine andre til
• Bruge ord som, fuck, noob, røv, fjols osv osv.
• Eller brokke sig over camping da dette jo er tilladt.Kan disse få og meget simple regler ikke overholdes så bliver du/I kicked eller banned. Sværere er det såmænd ikke.
Skulle der på serveren ske en eller anden form for uoverensstemmelse eller misforståelse så opret en tråd i vores forum eller tag fat i en af de 4 administratorer som er på vores hjemmeside.
Det skulle gerne være sjovt at spille sammen og det synes jeg da også det er langt det meste af tiden så lad os da fortsætte i den tråd.Spørgsmål og kontakt.
Spørgsmål kan stilles til crew via:
E-mail admin@snigerne.dk
Eller via ”Kontakt siden” som kan ses i menuen over til venstre.
Velkommen til.Husk at man ikke kan spørge dumt, men det kan være dumt ikke at spørge…
Dansk spil Community på www.snigerne.dk
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























