Nye regler for brug af fora
Daily Rush › Debat › Daily Rush › Nye regler for brug af fora
- Dette indlæg indeholder 41 kommentarer, har 23 deltagere og blev senest opdateret af
Kochie for 12 år, 8 måneder siden.
- ForfatterEmne
- 26/04/2008 kl. 17:18#0
Til orientering: Vi har revideret reglerne for brug af fora på Daily Rush.
One Donut to rule them all, One Donut to find them,
One Donut to bring them all and in the darkness bind them - ForfatterEmne
- ForfatterKommentarer
- 26/04/2008 kl. 17:22 #1
kk, hvad er det nye?
Vil man dø af kedsomhed eller af at spise sorte pølser?
26/04/2008 kl. 17:23 #2måske det med man ikke må sælge wow konto’er
kan ikke lige se noget nyt & banebrydende (hvilket vel er godt)
I believe in the religion of Islam. I believe in Allah and peace.
26/04/2008 kl. 17:26 #3#2. der er mange ændringer. De gamle lagde åbenbart for meget over på brugeren selv
Folk troede ihvertfald rask væk at det var ok at være et svin
/ DarkHill
26/04/2008 kl. 17:30 #4#3 eneste jeg har haft problemer med var køb/salg når jeg lavede kassen på billetter
men det er rykket væk fra DR (skal jo ha’ mit daglige fix her)
men yea – specifikke regler kan måske dæmme lidt for alle “hvorfor slettet” eller “der står intet i reglerne”
I believe in the religion of Islam. I believe in Allah and peace.
26/04/2008 kl. 17:32 #5Det er ikke i orden at afspore en debat længere?
Øv – det var ellers fedt når en debat var kørte sur og derefter fuldstændigt af sporetMen jeg kan godt jeg pointen i det alligevel.
Lige en ting:
Er det ikke muligt at få ordet den der Street Kings trailer?
Altså, ikke at fjerne den, men så man kan se den?
Jeg har prøvet at se den, men den genstarter sig selv konstant, på forskellige tidspunkter. Den afspilles, men pludselig hopper den tilbage til billedet.
Enten det, eller også skifter reklamen pludselig over i Ngage-reklamen, så man ikke kan se traileren mere."You don't want to see me when I'm angry - because I back up my rage with facts and documented sources." - The Credible Hulk.
26/04/2008 kl. 17:39 #6#5
Tror dit spørgsmål er for offtopic, og du kan godt regne med permban nu…
Fuck… det er det her måske også?
Hvad gør vi?!
BetWizer.com - Sports-betting made easy
26/04/2008 kl. 18:04 #8Hvad er bootlegs?
Ja ja ja “google er din ven” og noget, men hvad betyder det i denne forbindelse?"You're all about as useless as a cock-flavored lollipop"
26/04/2008 kl. 18:05 #9#8
Bootleg, benämning på någon form av musikrelaterad inspelning (i form av ljud-, bild- eller filmupptagning) som ej är officiell. Dvs, distribueras för ekonomisk vinning av annan person än upphovsmannen eller dennes representanter (vanligtvis artisten respektive skivbolaget). Ursprungligen var bootleg en amerikansk benämning på hembränt och bootlegger en amerikansk benämning på spritsmugglare. Ordet kommer av den förekommande metoden att smuggla varorna i stövelskaften.
I believe in the religion of Islam. I believe in Allah and peace.
26/04/2008 kl. 18:07 #11#9: Tak.
Hæ, du er godtnok blevet svensker…."You're all about as useless as a cock-flavored lollipop"
26/04/2008 kl. 18:07 #12bootlegs er fx piratoptagede koncerter og lignende.
/ DarkHill
26/04/2008 kl. 18:27 #14Og så lige en opfordring til moderatorene om selv at læse de udvidede regler.
26/04/2008 kl. 18:28 #15Kan vi ikke få gjort noget med de folk, som bevidst poster i de forkerte fora, således at deres tråd dukker op på forsiden?
Er ved er være ret træt af at se posts som indeholder ting som f.eks. “Undskyld jeg poster mit hardware relaterede problem i off-topic” osv.
Sie sind das Essen, wir sind die Jäger
26/04/2008 kl. 18:36 #16#14; Det har vi gjort, og vi bliver alle sammen bannet fra på mandag
26/04/2008 kl. 18:39 #18Fin revidering af reglerne! Men der blev vist glemt en vigtig regel; Alle der melder sig til Daily Rush fester SKAL møde op! Og samtidig donere mindst en flaske Jack D til den som holder festen.
26/04/2008 kl. 18:43 #20#19: Din konsol bliver udskiftet med en konkurrent, og dit GTA IV bliver smeltet om til en fingerring
- ForfatterKommentarer
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























