Nu er jeg ikke vild med kamphunde ..
Daily Rush › Debat › Off-topic › Nu er jeg ikke vild med kamphunde ..
- Dette indlæg indeholder 60 kommentarer, har 37 deltagere og blev senest opdateret af
EvilSpirit for 12 år siden.
- ForfatterEmne
- 07/01/2009 kl. 19:24#0
og derfor må jeg erkende at jeg lavede en ægte ROFLMAO da jeg læste den her på bt.dk
-> http://www.bt.dk/article/20081210/krimi/81210058/
LLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL
Så kan han fandme lære at have sådan et bidsk kræ !
discuss at will !
Knuspar.dk - Steam Profil
- ForfatterEmne
- ForfatterKommentarer
- 07/01/2009 kl. 19:27 #1
hehe han er sikkert så dum at han om en måned går ud og køber en ny.
07/01/2009 kl. 19:28 #2skambidt. SÅ FEDT det ord! skambidt.
•••☮, ♥ & B.A.S.E•••
07/01/2009 kl. 19:29 #3#1 Eller også får han bare en ny imorgen af en af hans fætre
•••☮, ♥ & B.A.S.E•••
07/01/2009 kl. 19:30 #4Tjaa lige meget hvor meget det er folks egen skyld og hvor dumt det så har været. Syntes jeg det er klamt at juble over andre kommer til skade.
Men ja kamp hunde som bliver opdrettet til det skulle forbydes.
Im nobody, and as we all know.. nobody is perfect.
07/01/2009 kl. 19:30 #5#1 haha true .. mon ikke han skulle overveje en golden retriver i stedet =) Der er da noget mindre chance for den går amok =)
Knuspar.dk - Steam Profil
07/01/2009 kl. 19:31 #6Ja fordi det er da hylende morsom, at sådan en spasser ikke finde ud af at opdrage en hund. Men fuck det, skyd den så kan han jo prøve med en ny.. Hvad sker der for jer??
07/01/2009 kl. 19:33 #7#6
Synes da han har opdrættet ret godt, den var vel bare igang med at træne?:p
BetWizer.com - Sports-betting made easy
07/01/2009 kl. 19:37 #8altså .. bare for at de personer som skal forsøge at giove det her en seriøs drejning kan få lidt modspil .. så er det da umiddelbart aldrgi fedt at nogen kommer til sakde, ligesom det da er synd køteren fik en kugle ..
MEN .. det er da ironi på højtplan at en mand som formenltig ( her antager jeg ting ) har en kamphund for enten at kæmpe med den eller få lidt selvtillid eller hvad hans grund er, selv får hunden at føle.
Eks. er den lokale legeplads her hvor jeg bor på vej til at blive pillet ned pga. 3 spasser knægte som konstant lader deres store kamphunde gå helt amok på gynger og hvad ved jeg. Det er da superfedt at sådan 3 fedtpikke er skyld i at min pige når hun bliver størrer ikek har en legeplads, eller for den sags skyld alle de børn som er i området nærmest kun komemr ud på ledsaget udgang da man jjo ikke har nogen ide om de overhovedet kan styre de hunde ..
derfra stamer mit had til de spassere med deres latterlige kamphunde .. som jeg i øvrigt mener skal forbydes med mindre man har en eller anden form for dueligeheds tegn i at styrer hunde!
Knuspar.dk - Steam Profil
07/01/2009 kl. 19:44 #9#8 Enig!
"Jeg har ikke selv trænet noget kvindehold, med det er da bedre, at de beskæftiger sig med sport, end at de hænger på gadehjørnerne" Citat: Richard Møller Nielsen
07/01/2009 kl. 19:50 #10#8 Fedtpikke that made me lol
Alcohol may be man's worst enemy, but the bible says love your enemy.
07/01/2009 kl. 19:52 #11Well, that came back to bite him…
http://www.muldjord.com
07/01/2009 kl. 20:02 #12Når det nu er bt kan det vel lige så godt være en bidsk puddel der bliver nævnt som kamphund. Synd for hunden at den sådan bliver skudt fordi han ikke kan finde ud af at opdrage den.
Hvis han har købt den til kamp eller for at booste sit megamacho image istedet for at købe den fordi han godt kan lide hund. Så hellere ham end en eller anden tilfældig person de kom forbi på gaden. Så har han forhåbentlig lært lektien.
-
07/01/2009 kl. 20:05 #13Fordi man har en kamphund, så fortjener man at blive angrebet?
MEN .. det er da ironi på højtplan at en mand som formenltig ( her antager jeg ting ) har en kamphund for enten at kæmpe med den eller få lidt selvtillid eller hvad hans grund er, selv får hunden at føle.
Han brugte den hverken til det ene eller det andet. (Ja, jeg kender ham)
07/01/2009 kl. 20:12 #14ja haha en mand er blevet bidt i ansigtet af sin hund… skide sjovt..
bare fordi de skriver det en kamphund er det jo ikke sikkert det en hund der er trænet som en kamp hund, eller at han har brugt den som potensforlænger!!
You're not wrong Walter. You're just an asshole..
07/01/2009 kl. 20:17 #15Det ku være han ikke kunne opdrage sin hund? Havde han haft en schefer kunne det samme sikkert være sket
Muskelhunde er nogle af de mest sociale der findes, men som med så meget andet så kræver det et ansvar.
At der lolles over kamphunde generelt pga. sådan en episode her giver også mig noget at grine over
- ForfatterKommentarer
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























