motorcykel kørekort i USA –> DK
- Dette indlæg indeholder 12 kommentarer, har 9 deltagere og blev senest opdateret af
EntrY for 13 år siden.
- Emne
Hey DR,
Har tænkt på at tage til staterne om et års tid (hvor jeg så er 20), for at tage motorcykelkørekort, hvis det altså 1. kan lade sig gøre og 2. bruges i DK efterfølgende.
Det er bare en ide jeg leger lidt med, men hvis det nu viser sig at man kan få et lynkursus-kørekort, og så bruge det herhjemme bagefter (evt. efter en køreprøve?) ville det være fedt.
Har altid drømt om det, men de der 10.000 bare for et luset kørekort er ikke så fedt. Vile være sjovere hvis man kunne få en tur ud af det i stedet for
Hvis nogen har erfaring/links/ideer/meninger så fyr løs!
Tak
(Fik ideen fra en af min brors kollegaer, som tog derover med sin far – ingen af dem havde siddet på en motorcykel før, men så tog de det derovre, købte hver en chopper, og kørte tværs over lortet, solgte cyklerne igen og fløj hjem.)
Køb en Mac og trash jeres windows-knep
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























