lørdag, januar 23, 2021

Kwari – For dem som har prøvet

Daily Rush Debat Off-topic Kwari – For dem som har prøvet

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    stekok
    Bruger
    1.073 indlæg
    Offline

    Hejsa,

    Var lige inde og prøve Kwari og damn det er et ringe spil

    Besluttede mig alligevel for at spille om rigtige penge, men da jeg kom ind og skulle registere mit visa kort forgår det ikke på en 100% krypteret side/forbindelse.

    Så er der nogen som har prøvet at spille om rigtige penge og evt. hævet nogle igen?

    Tråden kan også bruges til diskussion af selve spillet Synes f.eks. den gun med homing discs er for nem til at nakke de andre. Især med alt det lag der er. Og så mangler der lyde til at indikere hvor ens modstandere er. Altså ligesom i CS hvor man kan høre fodtrin.

Viser 15 kommentarer - 1 til 15 (af 17 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    MasterSoren
    Bruger
    2.574 indlæg
    Offline

    Jeg må sige jeg er mere til chili.

    ?lev ud edrojg ,snælgab reh ted esæl ta fa eregolk tegem ekki velb uD

    #2

    BruneBanan
    Bruger
    36.130 indlæg
    Offline

    #0…seriøst? det lyder sgu mere og mere som en scam! Men takker… nu gidder jeg ikke engang hente skidtet!

    #3

    Smenkhare
    Bruger
    2.656 indlæg
    Offline

    Så det også lige i Nyhederne, men synes også det så lidt røv-agtigt ud, uden dog selv at have prøvet det. Hvor mange penge får man så pr frag, og hvor meget mister man?

    It became apparent that one reason why the Ice Giants were known as the Ice Giants was because they were, well, giants. The other was that they were made of ice.

    #4

    stekok
    Bruger
    1.073 indlæg
    Offline

    Jeg spillede i 10 minutter, tog map jackpotten som var $9 og så nakkede jeg folk for ca. $3 Døde kun 2 gange og tjente ialt $12

    Det som jeg spillede var alm. deathmatch i ca. 5 min. Så kommer “The Pill” frem og når du går med den så kan alle se hvor du er. Hvis du holder THE PILL når nedtællingen slutter vinder du map jackpotten som så vidt jeg kan forstå stiger alt efter hvor mange der bliver nakket.

    #5

    MadsAG
    Bruger
    4.591 indlæg
    Offline

    Hmm jeg syntes det var Okay…

    #3 du får penge af damage

    Den flamme-kaster er også virkelig hurtig at tjene penge med når modstanderne er tæt ;D

    Sniperen er HELT ubrugelig Da det lagger som.. omg – Hvis jeg skulle skyde på en ping det ville være i cs ville jeg siger omkring 200-300 styks – Men syntes da det er et okay spil – specielt når det kun har været released i 2 dage nu
    Dog har jeg også lidt fps problemer, med min Q6600 og 8800 GT :p
    Gad vide om spillet bruger 4 kerner XD?

    Jeg har dog kun spillet gratis versionen

    #6

    stekok
    Bruger
    1.073 indlæg
    Offline

    Btw. så kommer der hardcore rock musik når man holder _THE PILL_. Men det hele virker bare så kikset.

    Det der tiltalte mig var bare hvor nemt det var at nakke de andre. Total lag+self guidede disc = win

    Ville ikke undre mig at alle der spillerom real money bruger den der homing disc ting.

    #7

    Evil_Santa
    Bruger
    684 indlæg
    Offline

    Syntes konceptet er meget fedt…. men tør dog ikke prøve da det mildest talt er langt tid siden ejg har spillet noget seriøst fps….
    hvad er spiller niveau’et, er der mange nøbs der smider deres penge væk etc??
    eller kan man forvente en ordelig røvfuld hvis ikke man er quake verdensmester??

    Itchy...

    #8

    stekok
    Bruger
    1.073 indlæg
    Offline

    Flammerkaster, den må jeg lige prøve

    Aha penge for damage, det forklarer jo hvorfor der flyver guldmønter ud af folk når man rammer

    #9

    stekok
    Bruger
    1.073 indlæg
    Offline

    Spillet går meget langsomt, og du kan tage meget skade før du dør (Eller så gør lag bare at du modtager minimalt med skade).

    Anyways, pga. lag er det svært at vurdere om det er nøbs du spiller mod. Jeg havde dog fornemmelsen af at de ikke var garvede FPS’ere

    Men du kan jo roligt downloade det og spille med Play Money som vi andre

    #10

    Evil_Santa
    Bruger
    684 indlæg
    Offline

    må jeg hellere gøre, men bliver nok først torsdag da jeg har upcomming uni eksamen her torsdag men glæder mig allerede!

    Itchy...

    #11

    MadsAG
    Bruger
    4.591 indlæg
    Offline

    den der flamme-kaster suger bare pengene fra modstanderne + den er supah nem at ramme med + at fjenderne kan ikke se hvor du er pga. den 100% alpha ild.. (du kan så heller ikke se så meget :p)

    Men et kaos spil (dog vinder jeg stadig penge :p på Free Money)

    #12

    stekok
    Bruger
    1.073 indlæg
    Offline

    Haha kaos spil. Det er vidst meget godt beskrevet.

    Skulle aldrig ha forladt den server jeg var på før. Nu står der bare waiting for more players i al evighed når jeg prøver at joine

    Tror jeg ser tiden an og venter med at spille om real money. Deres firma ligger på Gibraltar? Så skal jeg sku ikke ha noget i klemme

    #13

    esbenboye
    Bruger
    552 indlæg
    Offline

    … er det muligt at gå i minus i det spil?
    Så man kommer til at skylde dem penge?

    #14

    mifan
    Bruger
    6.679 indlæg
    Offline

    #13 Nej

    ...powered by Google

    #15

    MrMathias
    Bruger
    13.136 indlæg
    Offline

    de burde ha lavet princippet over counter-strike.. det køre ordentligt og det noget alle kan være med til!

Viser 15 kommentarer - 1 til 15 (af 17 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.