fredag, januar 22, 2021

iphone 4s hjælp

Daily Rush Debat Off-topic iphone 4s hjælp

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    knaseren
    Bruger
    6.895 indlæg
    Offline

    hej dr

    er nødtil at hente noget hjælp herfra til en iphone 4s 64gb jeg har lånt på mit arbejde.

    har en hel del spørgsmål men starter med det her:

    hvordan kan det være jeg SKAL angive et kreditkort nr for at hente en sølle gratis app ?

    jeg forsøger at hente dropbox så jeg kan overføre en exporteret fil med mine google android kontakter. jeg håber på jeg så kan vælge filen i iphone og at der så bliver importeret alle kontakterne filen indeholder.

    -

Viser 5 kommentarer - 1 til 5 (af 5 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    Skringer
    Bruger
    712 indlæg
    Offline

    Du har tydeligvis ikke forstand på ting.

    Aflever telefonen tilbage til dit arbejde, og gå tilbage til røgsignaler.

    sååååååååååååååååå owned

    #2

    Festival_H
    Bruger
    4.630 indlæg
    Offline

    For at handler på AppStore skal du ha en iTunes/Apple profil.

    Og de har nok en ide om at du nemmere vil købe ting frem over hvis du een gang for alle registrere dit visa/dankort med det samme.

    Om du vil kunne overføre dine kontakter ved at åbne denne fil har jeg ingen anelse om.

    Evt. kunne du dele dem på en google account og så uploade dem fra din android og derefter downloade dem til iPhone.

    Good luck.

    Og husk nu: densutterjoikksigselv.dk

    #3

    KlausB
    Bruger
    991 indlæg
    Offline

    Du kommer nok ikke uden om at skulle angive et eller andet form for kreditkort da det er den måde itunes/app store er sat op på. Selvom du ikke vil købe noget der koster skal du jo hente apps osv til din iPhone.

    Du kan også stille dit spørgsmål inde på macnyt.dk – Der er der masser er folk der er helt fanatiske med Apple produkter. De vil med garanti også hjælpe.

    Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn...

    #4

    Spionas
    Bruger
    1.677 indlæg
    Offline

    #2 har svaret. Hvis du har brugt android og heri en google-konto, så ligger dine kontakter sikkert allerede der. Får du ikke adgang til dine kontakter ved at tilknytte din google-konto på iphonen?

    #5

    hunterSEG
    Bruger
    644 indlæg
    Offline

    Er det ikke sådan, at man kan oprette en Appstore konto over computeren, og der skal man ikke opgive credit-card oplysninger.

Viser 5 kommentarer - 1 til 5 (af 5 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.