lørdag, januar 23, 2021

IceMat 2

Daily Rush Debat Spil Quake IceMat 2

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    chronaden
    Bruger
    4.663 indlæg
    Offline

    Ville bare lige høre om nogle har været så hurtig og anskaffet denne…..jeg overvejer nemlig selv at købe, men jeg ville først lige høre nogle meninger om den!

    Thx!

    My penis is so big if I laid it out on a keyboard it'd go all the way from A to Z.

Viser 9 kommentarer - 1 til 9 (af 9 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    MM
    Bruger
    874 indlæg
    Offline

    wtf is icemat 2 ?

    #2

    lightchen
    Bruger
    901 indlæg
    Offline

    Der er afaik ikke noget der hedder icemat 2, men jeg har selv en icemat som jeg kun kan påstå at jeg er fuldt tilfreds med…

    #3

    M
    Bruger
    1.664 indlæg
    Offline

    Icemat 2 er den “nye” icemat med rundede kanter, og med logo’et nede i venstre hjørne, men der skulle komme en nye icemat som understøtter optiske mus, den kommer den 1. september…:)
    Den Icemat 2 man kan læse om på http://www.tweakup.dk er ikke rigtigt en 2’er

    #4

    MM
    Bruger
    874 indlæg
    Offline

    Erhm, min, som jeg har haft i like 6 måneders snart, har oxo runde kanter, og icemat logo’et, står nede i højere hjørne, sikker på der kommer en ny igen nu?

    Står intet om den på http://www.icemat.com

    #5

    HyBrider
    Bruger
    202 indlæg
    Offline

    Tror bare han først lige har fundet ud af, at ICEMAT eksisterer

    // Karsten [HyBrider] Hedemann

    #6

    roach-
    Bruger
    103 indlæg
    Offline

    jeg har, far ca. 1 mdr. tid siden købt en icemat fra http://www.icemat.com og den har logoet nede i højre hjørne og den har “rundformede” kanter, jeg er ikke helt sikker, men jeg har hørt at den “gamle” icemat skulle larme lidt når man brugte den, men det gør min atlså ik, så det kan være det der er lavet, HVIS>/I> det er en 2’er og hvis det er sandt at den gamle skulle larme…!

    #8

    DooiD
    Bruger
    1.315 indlæg
    Offline

    Conan: Den eneste forskel på icemat version 1 og 2 er at 2’eren har rundekanter og logo’et nede i hjørnet. Ang. det med støj, kommmer det an på din mus og dens teflon fødder.

    Jeg fik min icemat omkring d. 25. december 2000. Så jeg vil tro jeg var iblandt nogle af de første som fik æren af at modtage måtten i en omgang pap med noget bobbel plast omkring :o). Da gav jeg også 188kr. ialt for at eje den blanke snotklat af en måtte.

    #9

    s7yler
    Bruger
    3.176 indlæg
    Offline

    DooiD du har jo allerede skrevet det jeg lige skulle til at skrive
    for du har helt ret…… oxo angående det med støjen…. når jeg f.eks. bruger min Winman Gaming mouse så støjer den, men når jeg så skifter til min BS2K så er den pludselig musestille… og det er pga de forskellige teflon fødder =)

    Min Icimat har oxo runde hjørner…. er der overhovedet NOGEN derude som har en icemat som IKKE har runde hjørner?

    og EJ man kan sq ik rigtig kalde den for Icemat 2… det er blot en lille opdatering af selve produktet…

    #10

    Charon
    Bruger
    64 indlæg
    Offline
Viser 9 kommentarer - 1 til 9 (af 9 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.