lørdag, januar 23, 2021

Hvor mange stopper med WoW?

Daily Rush Debat Spil Hvor mange stopper med WoW?

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    NoFaith
    Bruger
    4.363 indlæg
    Offline

    På baggrund af en af de nyere artikler herinde kom jeg til og tænke på hvor mange der egenligt dropper WoW nu her når den Lich kommer sidst på året?

    Jeg ved at der er utrolig mange som hopper over til AoC.

    Har flere venner som har været med fra starten og som altid og STADIG er hardcore spillere, og jeg har det sådan at hvis DE stopper med WoW, så kan alle hehe…. Lich virker bare som de idelle tidspunkt og stoppe eller hvad?

    Så var det jeg ville hører hvor mange som er stoppet eller planlægger og stoppe herinde fra? og hvor mange fortsætter?

    og hvis du dropper det skifter du så til et andet eller stopper du bare generalt?

    var lidt i tvivl om hvor emnet skulle oprettes så håber jeg har ramt rigtig.

    Its Funny Because Its True...

Viser 15 kommentarer - 1 til 15 (af 69 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    nicokaj
    Bruger
    763 indlæg
    Offline

    stoppede i starten af januar. og begynder på AoC når det engang kommer ned på min computer…

    #2

    Anubis
    Bruger
    5.741 indlæg
    Offline

    Jeg stoppede november sidste år… carebear spil.

    Det var der Blizzard lukkede min personale account, og jeg gider sgut betale for det selv

    Is The Grizzly Reaper mowing?

    #3

    RazorFish
    Bruger
    6.046 indlæg
    Offline

    Jeg stoppede med WoW sidste år omkring april. Har været med fra starten af, og også diverse betaer (US, Korean, EU).

    Men tror ikke jeg kommer til at spille nogle MMORPGer lige foreløbigt. Vil lige være færdig med mine eksamener så jeg kan blive student

    Sie sind das Essen, wir sind die Jäger

    #4

    data222
    Bruger
    302 indlæg
    Offline

    Jeg stoppede med Wow i September, det var den bedste beslutning i lang tid. Jeg har simplthen fået rigtig meget tid efter at være stoppet, så jeg regner ikke med at gå igang igen. (Men ved ikke helt om Wotlk skal prøves) Jeg håber at jeg kan holde mig væk.

    #5

    Weisleder
    Bruger
    697 indlæg
    Offline

    Stoppede maj sidste år.. og har absolut ikk lyst til at starte på så noget igen.. bliver alt for afhængig af det lort.. og kan sagtens finde ting jeg hellere vil lave..

    #6

    Kimozabi
    Bruger
    24.746 indlæg
    Offline

    Jeg har fået min mage op på 70, men jeg holder pause indtil Lich nu. Jeg skal helt klart prøve Hero classes og se om de fænger.
    Men lige pt. gider jeg ikke spille mere. Vil hellere nørde lidt Maya og guitar for tiden, samt at stene Seinfeld.

    "You don't want to see me when I'm angry - because I back up my rage with facts and documented sources." - The Credible Hulk.

    #7

    NoFaith
    Bruger
    4.363 indlæg
    Offline

    kan da lige selv gå til udmyg og PINLIG erklæring… jeg har været med fra start af… det lykkes mig kun og få 1 lvl 60 indtil videre og den fik jeg 4 måneder før den version vi spiller idag udkom haha, jeg er stadig medlem og har lvl 66 som det største… har virkelig gået glip af noget i know, jeg har bare ikke tålmodighed nok til det tror jeg.. mistede alt håb da hunters i sin tid blev over nerfed… det er så blevet bedre nu…. men til gengæld har jeg 100 andre små mellem chars spredt ud over 600 servere rundt omkring :p

    men men men hvor om alting er… spiller det stadig, vil ikke købe lich men fortsætter nok med at spille burning alligevel… nu må vi se. jeg ville gerne prøve AoC men er bare bange for at det skal opsluge mig som WoW gjorde.

    Its Funny Because Its True...

    #8

    Jeppe_8D
    Bruger
    400 indlæg
    Offline

    Tja, har da stadig en aktiv account til engang i juni, nu må vi se om AoC fanger mig, ved ikke helt om jeg orker at spille WoW mere, logger ikke på ret meget længere heh.

    #9

    aff3
    Bruger
    3.342 indlæg
    Offline

    Det kan anbefales at stoppe, bedste feeling ever

    DER KOMMER SPYD!

    #10

    data222
    Bruger
    302 indlæg
    Offline

    #9 Helt enig, det er lækkert at komme hjem og vide at man ikke behøver at grinde for at komme med på raid

    #11

    Nioxic
    Bruger
    17.988 indlæg
    Offline

    stopppede med wow i august sidste år

    regner med at prøve wotlk, men jeg skal starte på aoc imorgen

    http://www.reddit.com/r/random/

    #12

    Blammord
    Bruger
    175 indlæg
    Offline

    Er lige stoppet med wow for cirka en måned siden.

    Jeg må dog sige at WOLK faktisk lyder ret interresant, men jeg hopper nu alligevel på enten AoC eller WAR.

    WAAAGH!!!

    #13

    Jules_Verne
    Bruger
    1.307 indlæg
    Offline

    Holdt op for et par måneder siden. Bliver for let afhængig af det og bruger for meget tid på det. Men kan da stadig savne det ind imellem, da der da ligger mange gode oplevelser der.

    Jeg slettede mine characters, for at gøre det mindre sandsynligt at jeg skulle blive fristet til at genoptage det.

    #14

    NoFaith
    Bruger
    4.363 indlæg
    Offline

    det tror jeg aldrig jeg kunne få mig selv til, altså at slette mine chars, den dag jeg holder tror jeg bare at jeg stopper, kan ikke få mig selv til og smide alt det arbejde væk selvom ingen af mine chars er nog specielt, der er også mange som sælger deres account… det kunne jeg heller ikke…. de bliver faktisk overaskende personlige de chars.. med vennelister og folk kender en osv…

    Its Funny Because Its True...

    #15

    Kimozabi
    Bruger
    24.746 indlæg
    Offline

    #13:

    Enig. Jeg grindede min mage fra 28-60 med AoE-grinding med omkring 10-12 timers wow om dagen eller noget.
    Jeg blev helt ked af det, da jeg nåede lvl 70 :S

    "You don't want to see me when I'm angry - because I back up my rage with facts and documented sources." - The Credible Hulk.

Viser 15 kommentarer - 1 til 15 (af 69 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.