Højtrangeret kritikker af SC2
Daily Rush › Debat › Spil › StarCraft › Højtrangeret kritikker af SC2
- Dette indlæg indeholder 81 kommentarer, har 28 deltagere og blev senest opdateret af
snibril for 10 år, 6 måneder siden.
- ForfatterEmne
- 08/07/2010 kl. 13:57#0
https://www.youtube.com/watch?v=qiauaGbxipA&feature=player_embedded#!
Flere og flere melder sig under fanerne, det ser ud til Blizzard snart må åbne øjnene inden fundamentet krakelerer helt.
- ForfatterEmne
- ForfatterKommentarer
- 08/07/2010 kl. 14:05 #1
Kan godt være de er gamle som bare faen. Men jeg morer mig højlydt hvergang en ny af dem dukker op. De har så pisse hamrende ret i det der blir skrevet og når så det er Hitler der ytrer det er det max muntert
Fordi ting forekommer i naturen, så gør det dem ikke automatisk naturlige. ~ Citat Barnebarn
08/07/2010 kl. 14:15 #2
Anonym 11.724 indlægOfflinedet giver bare ekstra kick kombineret med tysk!
08/07/2010 kl. 14:21 #3Haha det er en af de bedre den her..
You will be the end of us all: Now look what you did..
08/07/2010 kl. 14:27 #4Hehe ja, der er mange dårlige udgaver derude, men den her er sgu sjov nok.
http://www.guildofsun.com/
08/07/2010 kl. 14:34 #5teksterne køre LIGE hurtigt nok til tider Men god pointe ..
+1 på at kim kan gøre hvad han vil i Korea .. HAHA .. fuck jeg grinte =)
Knuspar.dk - Steam Profil
08/07/2010 kl. 14:42 #608/07/2010 kl. 14:44 #7Tvivler, der er sket noget med Blizzard, nogen har taget kontrollen over dem,eller der er noget som er steget dem til hovedet her på det sidste. Når en firma bare kommer med holdning hvis du ikke kan lide realid, kan du lade være med at poste eller spille, så er der alså noget Rotten in the state of Blizzard.
Det er en seriøst nedladene holdning at have til sine kunder og hey der er kun 50.000 posts. på små 2dage. det er jo ingenting vel lol. Er færdig med Blizzard.
utroligt som firmaer bliver fucked i hovedet når de bliver store, også satans hvem der ville have det igennem med Activision, det har ihvertfald ikke gjort det hele bedre. crap of duty spil og nu Crap of Duty MMO med realid også.
"Keep complaining, and i will escort you to the nearest catapult. The demons will know true fear when they see your fat carcass hurtling down on them."
08/07/2010 kl. 14:47 #8#7
Det er fint nok. Så kan det være vi kan slippe for forum trolls derinde. *hint hint*
http://www.guildofsun.com/
08/07/2010 kl. 14:56 #9#8
Ja. Men du slipper ik for mig som bestiller dominos pizza og pampers bleer til din hoveddør. Held og lykke med at bortforklare.
Fordi ting forekommer i naturen, så gør det dem ikke automatisk naturlige. ~ Citat Barnebarn
08/07/2010 kl. 15:11 #10#9
Held og lykke med at finde min adresse, selv med Real ID, da den ikke er oplyst nogen steder.
Hvis du står i Krak, Eniro, eller DGS, er det sgu da lige så nemt at gøre det i forvejen end med Real ID.
Folk er godt nok paranoide.
http://www.guildofsun.com/
08/07/2010 kl. 15:30 #11Det har ik noget med at være paranoid at gøre. Det har noget med logisk sans at gøre.
Og fordi DIT navn ikke står oplyst er det ik ensbetydende med at andres ikke gør det.
Tag nu den gode mod som sagde sit rigtige navn på blizzboards som eksempel. Hvor længe gik der før manden blev chikaneret? 20 minutter….
Og lad være med at kalde andre paranoide når du selv har fjernet dig fra så mange registre som muligt….
Fordi ting forekommer i naturen, så gør det dem ikke automatisk naturlige. ~ Citat Barnebarn
08/07/2010 kl. 15:34 #12Touché!
Hvad bliver det næste?
08/07/2010 kl. 15:36 #13#11 Der var 2 blå postere så vidt jeg kan finde, og de har begge lukket deres facebook nu, det siger hvis det hele.
Det er nemlig lige pludseligt ikke så sjovt at have sit fulde navn plasteret over det hele, når man faktisk gerne vil have privat liv, det er lidt sejt sådan som det har bidt dem i røven xD
Igen det er så heller ikke det fedeste når man er en Blå poster at folk finder ud af man er 28år og bor hjemme ved mor. xD
"Keep complaining, and i will escort you to the nearest catapult. The demons will know true fear when they see your fat carcass hurtling down on them."
08/07/2010 kl. 15:36 #14HAHAHA!
08/07/2010 kl. 16:02 #15Det næste bliver vel at i mener i skal have lov at bruge nicknames i banken så i ikke kan silles til ansvar for hvad i siger og gør samt at de ansatte i banken også skal have skjult navn så hvis de kommer til at give jer et dårligt / forkert råd at i ikke kan opsøge dem.
Eller at politikere også skal have nogle nicknames og skjult deres rigtige navne så de heller ikke kan stilles til ansvar for hvad de skriver i medierne og at alle journalister også skal gemmes bag et alias.
så bevæger vi os da blot i retning af en verden hvor ingen bør stilles til ansvar for noget som helst.
og igen det er fuldstendig jeres eget valg om i vil skrive på deres forums elelr ej så hvis i er bange for at skrive jeres rigtige navn så lad vær med at skrive der er mange andre forums på internettet hvor i kan beholde jeres anonymitet.
Jeg syntes godt nok folk blæser det ud af propotioner.
måske er alle eksempler ikke lige gode men det korte og det lange er der blvier whinet for meget over noget som i helt selv har kontrol over. så tag skide kiks
- ForfatterKommentarer
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























