Hjælp til fejl med lyd
- Dette indlæg indeholder 3 kommentarer, har 3 deltagere og blev senest opdateret af
ReCoiL for 10 år, 6 måneder siden.
- Emne
Har ikke lige styr på hvor præcis dette indlæg egentlig skulle ligge, så har valgt offtopic. Håber ikke det er helt ved siden af.
Nå, til mit problem. For en lille uge siden forsvandt men lyd fuldstændig. Det tog mig ikke særlig lang tid at finde ud af at problemet var at finde i lydindstillinger.
http://i26.tinypic.com/2w3b0ap.jpg
Som det ses er min “wave” skruet helt ned. Jeg gik ud fra at jeg ville løse problemet ved at skrue op for den igen. Det hjalp i ca. 2 minuter hvorefter den på magisk vis blev skruet helt ned igen. Det har så fortsat i den uge der er gået, og efter at have geninstalleret lyddrivere, gennemsøgt alt med anti-virus program, ad-aware og registry cleaners og checket nettet for folk med samme problem er jeg ved at nå til det punkt hvor jeg ikke lige kan finde flere ting at gøre.
Derfor spørg jeg jer i det håb at der er en der kender problemet og kan fortælle mig hvordan jeg stopper det.
Kys og kram, Killerring.
Swiggety swooty, getting to dat booty.
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























