Hjælp – Mug / fugt i lejligheden
- Dette indlæg indeholder 22 kommentarer, har 18 deltagere og blev senest opdateret af
TheRaz for 11 år, 2 måneder siden.
-
Emne
-
Jeg ved ikke helt hvad jeg skal gøre nu her..
Bor i en kælderlejlighed, og med det sagt, siger man også ja tak til mug / fugt.. næsten.
Sagen er den. I mit soveværelse er der mug / fugt og i køkkenet. Blev sprøjet et eller andet på, som skulle forbygge at der skete mere ved det, og hvad jeg kan se af, ude i køkkenet, er det præcis det samme som for 3måneder siden, så det er fint. Det samme vil jeg tro gælder mit soveværelse.
Problemet er så:
På mit badeværelse.. Ved brusekabinen / håndvasken ( nede for neden ) er der kommet noget grønt stas nu her… 3cm langt ca. Ikke noget bredt endnu?
Når jeg lægger min hånd på vægen, kan jeg mærke den er fugtig og klam. Tog bad kl 12 idag, så det er næsten 12timer siden nu her?
Hvis jeg mærker andre steder er der intet, kun forneden af min håndvask / tæt på brusekabinen.
HVAD GØR JEG ?
Kan jeg komme det til livs? Er godt klar over jeg ska ha fat i min udlejer, men hånden på hjertet, hvad kan der gøres ved det? Må min udlejer gerne udleje lejligheder hvor der er fugt i ? ( evt. uden at gøre noget ved det ?? ) ??
I'm a paladin, survival is my middle name
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























