lørdag, januar 23, 2021

Hjælp en pornstar!

Daily Rush Debat Off-topic Hjælp en pornstar!

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    VampiricEye
    Bruger
    26.865 indlæg
    Offline

    https://www.giveforward.com/fundraiser/qcd5/christy-mack-s-medical-expense-fund

    Da I er så vilde med Kickstarter, så må den her omgang crowd-funding da lige være noget for jer!

    Plastikdukken er tilsyneladende blevet rundsmadret af sin MMA-ekskæreste, og nu skal hun have hjælp til at betale sine lægeregninger.

    God bless America!

    Nintendo Influencer

    På dansk: https://www.youtube.com/channel/UC-6I6HgrpYjimEpvayLu3Vg

    På engelsk: https://www.youtube.com/channel/UCNNzj5gu0Iolj4vcNIp1IUA

Viser 15 kommentarer - 1 til 15 (af 61 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    Kasper Kål
    Bruger
    3.340 indlæg
    Offline

    Lad det være en lærestreg til alle som overvejer at blive kæreste med en som kalder sig selv for Warmachine.

    The Profile Formerly Known As kring17a

    #2

    guilt-machine
    Bruger
    1.064 indlæg
    Offline

    She is currently being hospitalized for 18 broken bones around her eyes, a broken nose in 2 places, several missing and broken teeth, a fractured rib, a ruptured liver, injured leg and swelling

    Auchi…

    #3

    mortenolesen
    Bruger
    299 indlæg
    Offline

    Så går der sgu nok lidt tid, inden man ser hende på nettet igen…
    Av for satan en omgang!

    #4

    MiNo
    Bruger
    2.846 indlæg
    Offline

    Hun kunne vel også bare sørge for at have en passende forsikring….

    Nu er fundraiseren så bare til for at kompensere for, at hun ikke gad bruge penge på en sygeforsikring. Lidt ‘spøjst’ valg når man er i den branche i øvrigt.

    Uanset; så er det godt nok en grim tur hun har været igennem.

    i7-6700K@4.5 Ghz|Noctua NH-D14|Asus Z170|GTX1080ti|32GB DDR4|Pro 950 512GB NVMe|2x 850 Evo 1TB SSD|CORSAIR AX 850W|R5|Asus PG279Q

    #5

    Sven_Bent
    Bruger
    25.996 indlæg
    Offline

    man hun ville jo have en badboy kaereste…

    jeg har svaert ved at finde min medlidenhed her.

    Elsker den afsluttende bemaerkning

    There is NEVER any situation or excuse that justifies violence against a woman!

    kk so danmark skal bare have en kvindelig soldate sendt ud og vi kan erobre verdenen for man man ikke slaa igen paa kvinder?

    Sven Bent - Dr. Diagnostic
    www.TechCenter.DK

    #6

    Hyldig
    Bruger
    2.655 indlæg
    Offline

    Ville hellere brænde mine penge end at støtte hende..

    #7

    HERMAN_Apok
    Bruger
    1.528 indlæg
    Offline

    “War Machine” is currently on the run and there is a $20,000 reward being offered for any information that leads to his arrest.

    Haha så det er dét crowd fundingen skal dække.
    Hun heler jo nok, så må hun bare i gang med at sutte flere pikke så hun kan betale regningen.

    - Fordi StiX siger det

    #8

    skdbrg
    Bruger
    645 indlæg
    Offline

    #4

    Det er vel en form for “living on the edge”, når man har en MMA-kæreste OG så vælger at være ham utro… Uden at have en sundhedsforsikring.

    #9

    Anonym 2.042 indlæg
    Offline

    #5 er du så dum, at du ikke fatter pointen i den sidste sætning, eller er du bare en douchebag af rang?

    #10

    roadrunnah
    Bruger
    14.414 indlæg
    Offline

    Den trutmund må da være en gave

    DAMN YOU Clicker Heroes!

    #11

    Blauwy
    Bruger
    101 indlæg
    Offline

    #8
    Jeg tror ikke det er hende der var ham utro, men omvendt. Hun skriver i hvertfald “the cheating by him..” ect på twitter.

    Men hold da kæft en omgang tæv hun har fået, av for satan.

    #12

    Romby
    Bruger
    1.077 indlæg
    Offline

    #4 ja for det er ikke pisse dyrt at have forsikring i USA og man kunne ikke forstille sig at forsikringsselskaberne nægter at have pornostjerner som kunder og hun derfor umuligt kan have en forsikring.

    Nej selvfølgelig det er 100 % hendes egen skyld at kæresten bankede hende (må man jo forvente med en MMA fighter som kæreste) og også hendes egen skyld at USA har et idiotisk system der gør man ud over smerten fra et overfald risikere at gå personligt konkurs fordi man skal betale for indlæggelse.

    Jesus fucking Christ! Man behøver ikke støtte hendes indsamling, men men kunne da vise lidt medfølelse for en person i en lorte situation.

    #13

    Motormusen1
    Bruger
    20 indlæg
    Offline

    Sløj bird

    #14

    MiNo
    Bruger
    2.846 indlæg
    Offline

    #4 du læste måske ikke den sidste linie i mit indlæg….?

    Jeg synes det er absolut forfærdeligt at hun (eller andre) kommer ud for sådan en omgang. Det er alene hendes økonomiske dispositioner jeg kommenterer på;

    Når man betaler så lidt % i skat som man gør i USA, så har man altså penge til en forsikring. At man synes det er ærgerligt at skulle slippe (rent gæt) 5000kr om måneden, og derfor lader være fordi man hellere vil have en fed bil / større hus – så *ER* man sgu selv ude om det og så *ER* det usselt at bede andre om hjælp.

    i7-6700K@4.5 Ghz|Noctua NH-D14|Asus Z170|GTX1080ti|32GB DDR4|Pro 950 512GB NVMe|2x 850 Evo 1TB SSD|CORSAIR AX 850W|R5|Asus PG279Q

    #15

    Romby
    Bruger
    1.077 indlæg
    Offline

    #14 går ud fra det er mig du svarer. Ja skatten er lav i USA. Men så er lønninger for mange tilsvarende lavere. Hvorfor tror du så mange er uden forsikringen? Måske fordi forsikringerne er pisse dyre eller at de ikke kan få den pga. forsikringsselskaberne ikke vil have risiko kunder (for mange amerikanere er det umuligt at blive forsikret pga. forsikringsselskaberne forventer at tage penge på dem og derfor ikke vil have dem som kunder).

Viser 15 kommentarer - 1 til 15 (af 61 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.