#9
Det du skriver giver ingen mening. Du taler i tåger. Hvad fanden snakker du om? De “lever da livet”. Hold nu kæft altså. Mage til ignorant kommentar har jeg sjældent set her på DR.
De lever ikke livet. De er skuespillere der skaber sig i en idiotisk TV-serie, på en idiotisk TV-kanal, i et idiotisk land. Dumheden hyldes som værende frihed og det at “leve livet”. Mind mig om at kontakte dig når jeg engang bliver diktator i mit eget land, du ville være en fin undersåt at klone.
At opføre sig åndssvagt har intet at gøre med at være glad eller fri. Hvis man er så dum at man tror man er fri, er man så fri?
Vi går ikke rundt med en pind oppe i røven i Danmark. Vi er, i langt de flestes tilfælde, veluddannede, sobre og selvstændigt tænkende mennesker. Vi er ansvarlige, overvejede og næstekærlige. Intelligente og logisk tænkende.
Denne her slags TV er fornærmende på så mange plan at jeg slet ikke har ord for det. Det er grusomt at den slags TV kan betale sig og jeg får en knude i maven når jeg ser sådan et videoklip som #0 linker til. Det er synd og det er sørgeligt og jeg bliver fandeme helt ked af at se at den slags TV findes.
Bevares, frit land, de vælger selv hvad de vil se. Men, et eller andet sted derude, sidder der nogen og regner på tallene og kan se at det er god forretning at lave disse TV shows.
Nej, jeg kan ikke mere, jeg bliver fyldt med en helt enorm ligegyldighed når jeg er vidne til sådan noget her.
1BEmqVdQSy71XjHXxHHbZnLUH43jm4toT4 - Støt Atroxes med Bitcoins!