GTA SA – Car og Weaponskills osv ?
Daily Rush › Debat › Spil › GTA SA – Car og Weaponskills osv ?
- Dette indlæg indeholder 22 kommentarer, har 18 deltagere og blev senest opdateret af
vaske-kluden for 15 år, 5 måneder siden.
- ForfatterEmne
- 24/06/2005 kl. 10:20#0
Ja nu er jeg jo i gang, og har fået et par upgrades i Bike drivingskills.
Men hvordan får man dem helt præcist ? Skal man køre hurtigt uden at køre galt, eller lave tricks eller hva ?
Og en anden ting, hvordan FANDEN gennemføre man den mission ved BS “Wrong side of the tracks” Den hvor man skal følge efter toget på crosser, så han kan nakke dem der stikker af !
Har kørt ved siden af toget næsten hele vejen, og der er stadigvæk 1-2 stykker tilbage når det køre ud af banen :S
Har prøvet 10 gange nu eller sådan noget ! - ForfatterEmne
- ForfatterKommentarer
- 24/06/2005 kl. 10:35 #1
“Har kørt ved siden af toget næsten hele vejen, og der er stadigvæk 1-2 stykker tilbage når det køre ud af banen :S
Har prøvet 10 gange nu eller sådan noget !”Det er ord nummer 7 i din sætning der er problemet
Det tog mig godt nok også mange forsøg!
24/06/2005 kl. 11:12 #224/06/2005 kl. 12:04 #3#0
Det virker som om det er distancen du tilbagelægger med de enkelte køretøjer der bestemmer dine skills.
Dette er dog udelukkende baseret på erfaring fra spillet. Det er muligt det rent faktisk forholder sig anderledes.Planter er fascinerende
24/06/2005 kl. 12:26 #4Hey!
Du skal ikke køre helt inde ved siden af toget. Du skal sørge for at holde dig en smule på afstand så at fyren bagved får den rigtige vinkel til at ramme…og så ellers holde dig tæt på toget hele vejen.
og ja, det tog også mig mange forsøg før jeg fandt ud af det.
Slank som en ål - kan ikke brændes på bål - Du hører Slanke Dex!
24/06/2005 kl. 13:12 #5# 0… Jeg tror bare det har noget at gøre med distancen du tilbagelægger, som # 1 også skriver… Men weaponskill er det også bare med at skyde så mange som muligt… jeg har selv fået AK47, M4, MP5, Silenced og almindelig pistol op i Hitman skill, som er det højeste… Bare at blive ved, så skal det nok komme op… Jeg arbejder i øjeblikket på at få min Driving skill op, da jeg har fået min Bike skill helt op… Så sidder man altså mega godt fast på den… Falder næsten aldrig af!!!
24/06/2005 kl. 13:52 #6Jeg klarede den mission i anden forsøg #0
24/06/2005 kl. 22:57 #7Okay, må bare ud og køre noget mere i bil osv
Til missionen så har jeg fået et tip om at holde mig foran toget, så skulle den være klaret rimeligt nemt ……Men må forsøge mig frem jo ! Tænkte bare det kunne godt være der var et specielt trick ! F.eks at man kunne skyde med Carl og så klare den nemmere på den måde
Men Tak for hjælpen, nu vil jeg sq ind og game amok
25/06/2005 kl. 00:27 #8den er ´sådan set os stort set umulig…
25/06/2005 kl. 00:35 #9#0 Det jeg gjorde var at finde en hurtig bil (så føles det hurtigere :)) og kør ud på en flyvebane, så ellers bare køre frem og tilbage. De første skill levels tager rigtig lang tid, men de sidste kommer ret hurtigt. En ting jeg (tror) jeg fandt ud af, var at jo mere “vildt” du kører (zig-zag mellem biler, køre i modsatte kørebane osv.) uden at køre ind i andre bilister, jo hurtigere skill increase.
Nu går der et lille stykke tid før du kommer til by nummer 2 (kan ikke huske hvad den hedder) men der er en mega lang motorvej som er rigtig god at træne på, plus der er en driving school i by 2.
A fine beer may be judged with only one sip, but it's better to be thoroughly sure.
26/06/2005 kl. 17:04 #10Hewr er lige en off topic, men ville ikke lave en tråd mere om GTA så folk begndte at whine;)
Hvordan kan man høre sit eget musik i san andreas?? i VC ku man smide den i en mappe kan man ikke det her>???
I could agree with you, but then we'd both be wrong
26/06/2005 kl. 17:20 #11#10
jo men rockstar har været så latterlige at lave en skide mappe inde i “My Documents” istedet for i spillets mappe..
My Documents\GTA San Andreas User Files\User Tracks
26/06/2005 kl. 19:18 #14/me forstår bare ikke hvorfor hun har en microfon i røven
26/06/2005 kl. 21:47 #15#11
Nej, det er ikke latterligt, det er derimod latterligt at andre spil ikke gør det.
Da det gør det nemmere for flere brugere på sammen maskine, at have sine savegames isoleret fra de andre brugere.Plus at det gør det nemt at tage backup af ens spil/program-settings, hvis de er samlet. Som f.eks. i MyDocuments
26/06/2005 kl. 21:58 #16“Da det gør det nemmere for flere brugere på sammen maskine, at have sine savegames isoleret fra de andre brugere. ”
Ja og hvor stor en procentdel af spillerne har lige sådan et setup hvor de skal dele computeren med andre? Jeg kender ingen der har gidet sætte det op med forskellige brugere osv. Og omvendt skal alle andre så lide under det og have My Documents fyldt op med sådanne mapper.
Nemmere at tage back-up? Tjoe, så skulle alle spil lave mapper derinde, og så ville der virkelig være rodet i My Documents.#13
Snakker du til mig? For så er svaret: Nej, du husker forkert og jeg husker rigtigt27/06/2005 kl. 13:56 #17Undskyld lidt OT her… Men er der nogen der ved hvor brandstationen ligger i den sidste by (Las Venturas)… Jeg kan ikk finde den…
- ForfatterKommentarer
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























