lørdag, januar 23, 2021

Doom 3 coop slagteri mod!!!

Daily Rush Debat Off-topic Doom 3 coop slagteri mod!!!

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    -mimic-
    Bruger
    2.190 indlæg
    Offline

    Synes lige i skulle prøve denne her mod til doom 3, faktisk meget sej, nogle baner skal man fx forsvarer et område hvor monster så angriber i massevis ala starship troopers.

    http://lms.d3files.com/downloads.php

Viser 7 kommentarer - 1 til 7 (af 7 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    ngin
    Bruger
    2.793 indlæg
    Offline

    coop spil holder

    #2

    smartin
    Bruger
    3.604 indlæg
    Offline

    Heh, har de endelig fået styr på netværksdelen i forbindelse med co-op? Det fungerede godt nok ringe i starten, men det skyldtes vist spillets engine.

    #3

    -mimic-
    Bruger
    2.190 indlæg
    Offline

    det den nye 3.0 af den coop mod, som næsten lige er udgivet, og har ik prøvet de ældere versioner, men den nye er blevet rost meget, og prøvet det lige med en før og der kørte det da fint, kunne ik se nogle specielle problemer, udover måske at det er lige lovlig mange monster der bliver spawnet, man skal satme være hurtig på aftrækkeren for at få nakket alle

    #4

    -SANTA-Julemanden
    Bruger
    7.404 indlæg
    Offline

    Minder mig om “Use Map Settings” maps i starcraft og brood war

    BetWizer.com - Sports-betting made easy

    #5

    Azjo
    Bruger
    2.286 indlæg
    Offline

    Ved du om der er support til ALLE de originale ROE baner endnu?
    Havde de ikke for et stykke tid siden og jeg kan ikke se info om det nogen steder.

    #6

    -mimic-
    Bruger
    2.190 indlæg
    Offline

    5, er ik sikker, har kun lige leget med det lidt, og der virkede det som en god solid mod, med ingen problemer indtil videre. Og tror bestemt man vil kunne få en najs oplevelse i det coop mod, som fx det med at forsvarer et område som bliver konstant angrebet af de fede monster fra spillet, plus at det kører flydende, havde selv regnet med at det ville lagge en helvedet meget med så meget på skærmen på en gang.

    #7

    Azjo
    Bruger
    2.286 indlæg
    Offline

    Fylder bare meget desværre.
    har et coop mod til doom3 som kun fylder 4kb :p
    men jeg mangler roe

Viser 7 kommentarer - 1 til 7 (af 7 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.