Diablo 3 rygte
- Dette indlæg indeholder 23 kommentarer, har 19 deltagere og blev senest opdateret af
Nioxic for 15 år, 5 måneder siden.
-
Emne
-
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
Daily Rush › Debat › Genre › RPG › Diablo 3 rygte
ja men hvis det er sandt at der kommer en 3’er så blir det nok først engang i år 2009-10 spil tar jo længer etid at lave idag end for 5-10 år siden (5 år mellem D1 &D2)
men ku være fedt;)
I could agree with you, but then we'd both be wrong
der er jo faktisk et par ting der kunne være med til at give blizz lidt anledning til at start d3 i år.
deres seneste store projekt er lige blevet færdigt.
i år fejrer d1 det’s 10 års dag :p
mm d3 er nok lidt llænge i horisonten først skal vi lige have en exspansion til wow. og derefter SW2 +exp så kan d3 komme.
blizz har til vane altdi at lave 1 exp.
war2 +beyond the dark portal
D + hell fire
sw + broodwar
d2+ lord of destruction
war3+ the frozen throne
wow + exp?
sw2+ exp?
d3 + exp?
Der tages forbehold for stavefejl og misforståelser såsom idiotisk formulering.
D2 havde Lord of Destruction
Warcraft 3 havde Frozen Throne
Wrex: If the council won't acknowledge the Reaper threat after what happened with Saren, the Geth, Eden Prime, Ilos, and the Citadel, they're fools. You should eat them. Shepard: O.O The Council: O.O And thus shepard ate them.
D1 havde også en men den var vist ikke officiel. Hvad var det nu den hed… noget flammeskrift… hm. Jeg er ved at blive gammel.
"If atheism is a religion, then not collecting stamps is a hobby."
hellfire. og den var ganske officiel
bare ik blizzard der lavede den mener det var sirra
#3 er du sikker på du ikke mener sc istedet for sw? iøvrigt er sc2 ikke offentliggjordt men derimod starcraft ghost som er et spil i stil med hitman (og nej det er ikke noget jeg siger fordi de begge er 3rd person shooters, men spiller en terren assasin i ghost)
Jeg tror dog at der vil komme WoW expansions løbende.. noget lignende med 1 expansion per år.
EQ - Project 1999
Fyyar
Det er lidt sent jeg skriver dette, da jeg først er blevet bruger for et par dage siden, men hvem siger det er D3?? hvor er den historie der skal bygge en D3 op?? næhh jeg tror mere på at vi skal regne med et 3D RPG i lige så høj kvalitet som D1 & 2, men med ny historie og nyt navn.. Det er Blizzard North der søger 7 nye medarbejdere hvoraf der bliver nævnt at de er dem der lavede D1 & 2 i ca 4-5 stykker.. Men tror bare det er for at vise at vi kan regne med endnu et Blizzard Spil i top klasse..
Blizzard ER allerede igang med at lave en uannonceret project.
Det er deres warcraft 3 team der arbejder på det. Mon ikk det bliver SC2 ?
Edit: tyrkfejl
http://www.reddit.com/r/random/
#12 det er godt nok deres diablo team, men ok
Øh.. jo.. det er faktisk en 3D begynder historie.. vi kan da begynde med at “The world stone” er blevet til intet gjort…
Må jeg få nogen chips?
#13 uanset hvor mange gange du tror du har drabt ondskaben kommer den tilbage så de kan sku godt finde på en ny måde diablo kommer tilbage på f.eks det er ham der englen (kan ikke huske hav han hedder) smadre the world stone så får han en af de der sten der fluver ud fra den når han smadre the world stone derefter forvandler den han til diablo bare en ide
/slap
Unskyld jeg siger det men så lovende synes jeg heller ikk det ser ud