Detonator og andet ved ny computer
- Dette indlæg indeholder 10 kommentarer, har 7 deltagere og blev senest opdateret af
JaC-Invader for 19 år, 5 måneder siden.
- Emne
Hej alle.
Før i tiden var jeg meget ligeglad med detonator-driverne da min computer simpelt hen ikke havde nogen udvidelsesmuligheder og jeg gad ikke investere i geforce 256.
Nu tog jeg min sammen og købte en ny computer.
Aopen Miditower PSU 250 watt.
Asus A7M
2 x 256 Apacer DDR-RAM blokke. (266 fsb optimalt)
Asus Geforce 3 Deluxe
IBM 40 GB HD 7200 rpm
DVD-drev
gammelt soundblaster live lydkort
WINDOWS 2000 PROFJeg starter med detonator:
Skal jeg beholde originaldriverne fra Asus eller skal jeg øjeblikkelig skifte til detonator? Hvad er bedst? Jeg bruger kun en skærm og jeg bruger ikke mit tv-out. Jeg er q3-gamer!Jeg fortsætter med mit modem:
Det er et lasat(salat) isdn speed 2 modem. Før med windows me (Meget Elendigt) brugte jeg usb som havde kanon ping men som der også var en masse bøvl med. Jeg vil gerne havde den ping tilbage for man er jo nød til at presse isdn til det yderste (indtil at man får adsl ) TDC siger i manuel at man ikke kan bruge usb til win 2 k, men har I link eller noget til opdateret software? I ved vel hvordan det er med skidt ping så I ved også at jeg vil sætte stor pris på hvis I finder noget. (forrudsat der er ny software)Derefter tænker jeg på min printer som ikke er på listen.
Den hedder Epson Stylus Color 440. Den kører over den såkaldte LPT1 port. Jeg har downloaded nye drivere og også ny status monitor. Det virker bare ik. Er her nogen som har lidt mere forstand på det end mig, eller måske endnu bedre, nogle som selv har haft problemet og har løst det?jo, nu håber jeg at I har den tid det tager at læse min lille smøre igennem og mest af alt håber jeg på at I har nogle seriøse svar!
På forhånd tak.Mvh. Invader
SLET DENNE PROFIL - TAK FOR FORSTÅELSEN
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























