lørdag, januar 23, 2021

Den Evindelige Baby

Daily Rush Debat Off-topic Den Evindelige Baby

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    Zeicon
    Bruger
    1.659 indlæg
    Offline

    Det her er fandme for mærkeligt. Babyen er kraftedeme 12 år gammel.

    Den Evindelige Baby

    Nogen af kommentarerne fra siden (se video først):

    “Damn, she’ll be legal when she’s 18. Better lock up the gates so the paedophiles don’t come charging in!”

    “this is a baby rapers dream come true!”

    “And don’t expect her to live to 500; certain cells in the body don’t regenerate, and her skin’ll lose its elastic energy just like with normal people (it wears out). An old looking baby… Freaky…”

    “Yeah, she could be the next Yoda….”

    :>

Viser 15 kommentarer - 1 til 15 (af 24 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    SLETTET_BRUGERE
    Bruger
    789 indlæg
    Offline

    Skummelt…

    Tobakkakao er sundt

    #2

    Lightbringer
    Bruger
    3.802 indlæg
    Offline

    måske skulle de lære barnet nogle ting som at gå og tale og de der alm. ting som børn skal lære for at udvikle sig mentalt og fysisk.

    #3

    Major_Konig
    Bruger
    749 indlæg
    Offline

    lol next yoda^^

    "Vagten har magten"

    #4

    Zeicon
    Bruger
    1.659 indlæg
    Offline

    #2

    Har du overvejet om barnet måske har svært ved at udvikle sig mentalt og fysisk? Måske ligefrem ikke KAN udvikle sig normalt? Fordi det lider af en sygdom?

    #5

    Profos
    Bruger
    2.155 indlæg
    Offline

    ->#4 helt enig.

    Jeg tror nu ikke det er sygdom, men nærmere den manglende fysiske udvikling (her mener jeg udviklingen af hjernen).

    Der sker en masse ting i hjernen de første år hos små børn, og ved 3-års alderen udvikles der de fleste af nerveforbindelser i hjernen som vi bruger resten af livet.

    – Profos

    "Danmark er danskernes land", Søren Pind

    #6

    Schniper
    Bruger
    1.695 indlæg
    Offline

    Røv irriterende alder at gå i stå på. Så har man ble-barn i x antal år.

    .....sagde jeg!

    #7

    ice_boy
    Moderator
    13.723 indlæg
    Offline

    Fandeme en nederen sygdom. =(

    Og dette er sku en ussel kommentar:

    “this is a baby rapers dream come true!”

    #8

    Justice
    Bruger
    3.780 indlæg
    Offline

    Meget underligt…

    ingnegg EUALE kan fjen dine bassis ufravigelgei rettigheder - GG SB

    #9

    Biosource
    Bruger
    2.952 indlæg
    Offline

    det er swgu ldit scary…. . og må da sige at forældrene tager der utrolig pænt..

    God is my Co-pilot

    #10

    Sjakalen
    Bruger
    1.059 indlæg
    Offline

    nu da vi er ved underlige ting. så tjæk lige det her. det er sq for skummelt til mig.

    16-årig pige har røntgen-syn.
    http://www.ekstrabladet.dk/VisArtikel.iasp?PageID=291416

    det minder jo om en dårlig b-film fra 80’erne. men tro sq den er god nok

    When you gonna shoot, Shoot! don't talk | Rigtige mænd Facebooker den ikke | Windows 7 Ultimate x64 |

    #11

    Fatty_McGee
    Bruger
    233 indlæg
    Offline

    #10

    Den historie dukker jævnligt op. Og den er lige utroværdig hver gang! Selvfølgelig findes der ikke noget menneske der kan se igennem solide materialer, og så længe der ikke er foretaget fuldstændig uvildige undersøgelser af hendes “evner” så tillader jeg mig at forholde mig meget skeptisk

    Den baby er dog tilgengæld ret freaky. En slags omvendt Progerias syndrom. Men tænk lige på hvis hun vitterlig er udødelig (af alderdom, ikke sygdom/ulykke). Det er tankevækkende synes jeg. Det understøtter også flere forskeres ide om at ældningsprocessen ligger i generne og at vi måske engang ude i fremtiden kan finde ud af hvorfor folk bliver gamle og dør.

    #12

    Sjakalen
    Bruger
    1.059 indlæg
    Offline

    OK Jeg har sq aldrig hørt om det før. men de siger jo at flere kloge hoveder har kigget på pigen. men sjovt er det sq

    When you gonna shoot, Shoot! don't talk | Rigtige mænd Facebooker den ikke | Windows 7 Ultimate x64 |

    #13

    Arkham
    Bruger
    2.217 indlæg
    Offline

    Ikke så fedt at være udødelig hvis man er fanget på et-års stadiet for altid…

    #14

    2-Wild-For-U
    Bruger
    324 indlæg
    Offline

    Sku freaky, måske kan hende pigens gener bruges til at heldbrede andre sygedomme, siden at hun har modstået alle de sygdomme som har ramt hende.

    #15

    DamnieN
    Bruger
    535 indlæg
    Offline

    #11
    man ved allerede hvorfor vi ældes

    celler kan kun dele sig et bestemt antal gange før telomeren er slidt op. mener det er omkring 80 ihvertfald i en menneske krop.

    med telemorase kan man dog gendanne telomerer som man fx gør i testiklerne hvor der hele tiden sker en celle deling.

    #13

    enig… man må da håbe forældrene for nogle rakse børn der kan tage sig af Brooke når forældrene engang dør – hvis ikke Brooke dør af en sygdom/ulykke inden

Viser 15 kommentarer - 1 til 15 (af 24 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.