fredag, januar 22, 2021

Definitionen af en nørd

Daily Rush Debat Spil StarCraft Definitionen af en nørd

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    Tikila
    Bruger
    121 indlæg
    Offline

    Definition af en NØRD
    født Nørd,
    Definitionen af en nørd, med briller og fedted hår, men der skal mere til/ og jeg er en af slagsen så lad mig definere det./ Jeg ved det godt, Ærlig talt, vi er ikke så dybe her./ Jeg er den stille type, der./ Hvis du kalder mig nørd, bliver jeg fornærmet,/ som om du er storstjernet!!!/ Jeg er lær’nem og føler mig overlegen,/ og 24 timer online,/ Med gigt i hænderne, uden mulighed får at kunne lave håndtegn./ Det er når jeg tror jeg er en jedi, og at kraften er på min sid’./ Det når jeg er ledig lørdagaften, og bruger min tid/ på at bite en famous rapstar,/ som jeg har hented fra napster./ Det når jeg diskutere på nettet, med en fyr der kalder sig Britney,/ og tog det som jeg fik det./ Det er når jeg ved man ikke kan switche/ en switch. Det er når jeg er uforståelig,/ men alliegvel utrolig påståelig./ Det er når jeg klipper mit næsehår og synger “dadadadada”(starwars intro)
    (skod omkvæd)

    Det er når jeg sir Fight Club er den bedste film nogensinde,/ fordi jeg ikke har noget at genvinde./ Det når jeg snakker i mobil,/ mens jeg spiller det spil hvor man kører i en Legobil./ Det er når jeg har en profil/ på Dr og har et spil jeg er go’ til./ Det er når jeg hader mikrosoft/ og når jeg sviner dig til for groft,/ Eller kalder mig selv en authoritet, som doktor’n/ men bruger min nettid på Yahoo dot com./ Det er når jeg heller vil spille The gathering, istedet for rigtig kort./ Det er når jeg slår rekord i en ny spillesport./ det er når Jeg er smartere end Kasparov/ og mere userisiøs end Casper og/ Mandrillen Når jeg kører Vespa Chau/ og den kører med små slag/ modsat pods til løbet på Mos Espa/ og jeg bruger sq kontaktlinser/ for briller er en regulær “kontakt mindsker”/ det er så sandt som min Knallert er totaktsbimmer./ Det er når jeg er med i en klan/ der spiller hele dag’n/ og det meste af natten,/ og selv synes jeg kører med klatten./
    (skod Omkvæd)

    Det er når jeg er bange for Pir’ne,/ og når jeg finder det pirrende/ at se den lille havfrue, XXX./ det er når min adgangskode er seks heks ex’er./ Det er når jeg har et spejl som bagrundsbillede./ Det er når jeg kun spilled’/ for at ydmyge dig./ Det er når jeg ville skyde mig,/ fordi jeg tabte til dig. Det er når jeg er monoton/ som sonofon/ og får aflæb for mit testeron/ ved at spille to ting på en gang. Det er når jeg tror jeg laver en god sang. Jeg må blive i troen/ for at tro at jeg ikke er lam i roen./ Det er når jeg spiller for at glemme jeg spiller./ Det når jeg kalder mig noget med Killer/ når jeg bliver nakket./ Det er når jeg synes Sjakket er for Seje./ Det er når jeg har cracket for at lege./ Så bare så i ved det, så er jeg nørd, og hvis i ikke tror mig så lugt til mine underhakker….!

Viser 15 kommentarer - 1 til 15 (af 22 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    Coma-Black
    Bruger
    1.382 indlæg
    Offline

    ..

    All that you touch and all that you see, is all your life will ever be

    #2

    Munter
    Bruger
    2.473 indlæg
    Offline

    nørd

    "Everybody wants to laugh but nobody wants to cry, Everybody wants to go to heaven... but nobody wants to die!"--Larry Howard

    #4

    -FuNKy-
    Bruger
    1.296 indlæg
    Offline

    Umm… Så er der sq flere en 2 som tænder på den lille havfrue..

    WE ARE NOT ALONE… :D’

    egentligt SKAL DU SVINE MIG TIL???

    DET ER MIG SOM ER KILLERBUG[KOTH]

    Hihhihiihi

    Molodi I Wanna Be A Hippi.. And I Wanna Get Stoned On Mariuaa,,,,, Mariuhana...

    #5

    Crux
    Bruger
    391 indlæg
    Offline

    digter du skriver AAAAAAAAAAAAALT for lange msg!

    jeg kan sq ik overskue det!

    DET ER OK AT KÆLE FOR “Den Lille Havfrue” IMO

    Pack it up, pack it in, Let me begin, I came to win, Battle me that's a sin!

    #6

    Warpzit
    Bruger
    1.071 indlæg
    Offline

    haha er du syg i hovedet vi er sq alle nørder eller hvad???? =)
    WEEEEEEEEEEEEEEEEEE

    #7

    maj
    Bruger
    26 indlæg
    Offline

    mine underbukser lugter ik
    i hvert fald ik når jeg har skiftet dem (gør jeg en gang hvert år. nice ik ?)
    og hvis jeg vender dem så lugter de lidt men så behøvs jeg ik vaske og så har jeg jo mere tid til kompjuter ik ?
    (vender dem hvert ½ år)

    #8

    JaC-Invader
    Bruger
    1.374 indlæg
    Offline

    Hvis du elsker at lave rim og forskellige remser, så kan du da skrubbe ned på Burkerking med alle dine venner. HEHE
    (lad bare være med det)

    Seriøst:

    Hvad skal vi bruge den slags til, når vi allerede ved det i forvejen?
    Men en god ide var dog at lave en side med alt hvad du havde, for der er sikker nogle som vil savle over det. Tror jeg!

    SLET DENNE PROFIL - TAK FOR FORSTÅELSEN

    #9

    ZotauzZ
    Bruger
    3.639 indlæg
    Offline

    HVORFOR GIDER DU BRUGE TID PÅ DET HER? BETRÆGT DETTE SOM HJÆLP! STOP DISSE ÅNDEDE POSTS OG BRUG DIN TID PÅ AT SPILLE, ELLER FOR DEN SAGS SKYLD LAV NOGET ANDET – DINE LEKTIER EKSEMPELVIS. DET VIL GØRE DIG GODT I DET LANGE LØB. STOP NEDERLAGET INDEN DET ER TOTALT PLZ!

    HUK^HAK.USR~~

    For the Lufsi!

    #10

    Tikila
    Bruger
    121 indlæg
    Offline

    Du sidder faktisk og siger jeg skal bruge min tid bedre. Lol Lol Lol

    #11

    Tikila
    Bruger
    121 indlæg
    Offline

    Jeg er Definitionen på en nørd. Har du set Man on the Moon?

    #12

    JaC-Invader
    Bruger
    1.374 indlæg
    Offline

    Hmm. OK, du er en nørd. Me 2!

    SLET DENNE PROFIL - TAK FOR FORSTÅELSEN

    #13

    Kilrogg
    Bruger
    937 indlæg
    Offline

    #9… hmmm… hvis han nu synes det er sjovt / spændemde / whatever at digte? (ufatteligt ikke? :O)

    jeg synes da det var meget god afveksling..

    Du kan få en læderbøf, ka' du! ...

    #14

    ZotauzZ
    Bruger
    3.639 indlæg
    Offline

    Hmmmm….

    Nej, det var ikke selvironi – men derimod en, så venlig som muligt, opfordring bærende det budskab at du burde holde op med at bruge din tid på de herunder stående ting. Det værste er at mine argumenter kan underbygges af teksten i din “sang”, som jeg ikke håber afspejler dit liv det mindste, og i stedet gerne skulle bære den ironi som du efterlyser i min post…

    1. At skrive posts på et forum som tilhører StarCraft communitiet, som du i adskillige posts har rakket ned på, faktisk kørt så langt ud at det kan betrægtes som en farce, og ikke en reel diskussion.

    ./ Det(‘) når jeg diskutere(r) på nettet, med en fyr der kalder sig Britney,/

    Desuden er jeg stærkt i tvivl om at det overhovedet var for at hjælpe… det virkede mere som om du prøvede at “hæve” dig selv over det selvsamme community, og havde brug for at vise folk hvor “frelst” du er.

    ./ Hvis du kalder mig nørd, bliver jeg fornærmet,/ som om du er storstjernet!!!/ Jeg er lær’nem og føler mig overlegen,/

    Why bother? Du kan ikke, med den alder du har, regne med at du kan lære 20-årige (og andre af lignende aldre) om hvad man skal bruge sit liv til. Ikke godt nok?

    2. Du bruger tid på at poste sange på dette forum, som har ca. så lidt relevans som overhovedet muligt – faktisk er det begyndt at blive lidt pineligt, synes du ikke? Der har været så mange diskussioner om ligegyldige posts på dette forum, spammere og lamere – så hvorfor mener du stadig at disse posts hører hjemme på dette forum? Hvis du ser efter, hedder forummet Starcraft generelt/klan, og ikke Frelse/en teenagers syn på livet.

    Jeg synes du burde finde et andet forum at lukke denne slags ligegyldige ting ud på – måske et for små teenagere, som har brug for at finde deres egen identitet… der er garanteret nogle “artsfæller” som du kan konversere med. Lad være med at lave flere af disse posts, da det eneste de gør godt er at give Canto noget at lave, hvis han ikke ved hvad han ellers skulle bruge sin tid på. Mit råd er kort og godt at bruge din tid på mere konstruktive ting som lektier eller dit sociale liv.

    Betrægt dette som en hjælp… din første post tog nok længere tid at skrive end min første… og hvis jeg kan hjælpe med noget, kan det vel dårligt beskrives som spild af tid.

    Kilrogg-DS: Det kan godt være han synes at det er spændende, og han skal da have lov til (hvor ufatteligt kedeligt det end lyder i mine ører) at digte alle de sange han vil. Bare han i det mindste dropper det med at poste dem her, og lave ripoffs af andres arbejde… og mht. afveksling, så afveksling fra hvad? Azzkikr og Carnifex’ lamme posts? Så er det jo næppe alligevel en forbedring, da den har ligegyldigt indhold i stil med deres posts… måske burde man sigte efter at skabe en anden type afvæksling – nemlig at poste noget med relevans! Synes du ikke at det er for dårligt, at det skal kaldes afveksling at poste noget relevant for en gangs skyld? Folk har ikke brug for at vide at denne “søde”, lille knøs betrægter sig selv som værende en nørd. Standarden er vist lav nok i forvejen, når folk som Maj bruger tid på at lave en post med titlen “MAJ HAR JORD I HOVEDET !!”.

    / Zo’

    Oh btw; plz prøv at køre din post igennem for stavefejl Tikila, det er lettere at tage seriøst når det er velformuleret/stavet korrekt.

    For the Lufsi!

    #16

    Carnifex
    Bruger
    1.018 indlæg
    Offline

    Hvad fanden skal jeg blandes ind i dit lort for zo ?
    Er du sikker på at det ikke er dig er føler dig hævet over andre ?

    Jeg ved jeg er hævet over jer, jeg konstater det bare. Er det det som du ikke kan tåle, siden du skal blande mig i ind i alt du skriver?

    Desktop warrior @ kompjuter.dk

    #24

    Tikila
    Bruger
    121 indlæg
    Offline

    Zotauss? Selv synes jeg den var en griner at lave og at læse den igen!!! Desuden er det ikke en sang jeg har lavet og slet ikke et digt! Det er en tekst, der skulle tages med et gran salt til ( det er nu du må begynde at græde?) Den er et tekst er grovt overdrevet(karriaktur whatever) billede af mig selv. Du tænker ensporet. Gør du ikke? Det Begrunder jeg med at du ikke har tænkt over det er en farce!!! Hvis det stod til mig kunne jeg blive ved!!!

    “Hvad er pointen i en vits som kun en eller to i hele verden kan grine ad den” (Man On The Moon)
    Hvorfor er det lige du ser dig selv som skal redde mig fra at skylle mig selv ud? (fik klart at vide jeg ikke skulle, da jeg skrev Sc/bw og online gaming generelt) Ikke fordi jeg skrev for at redde dig Anyways. Hvis du bliver provokeret af hvad jeg skriver, er min opgave gjort? nahh er sq ligeglad. Jeg gør det sq for min egen skyld!!! tvinger folk til at høre på hvad jeg siger fordi ingen gør det In Real Life, Måske fordi jeg er Definitionen af en nørd!!! Dobbelmoralsk anyways at sige jeg bruger min tid forkert!

Viser 15 kommentarer - 1 til 15 (af 22 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.