lørdag, januar 23, 2021

blizzard burde da give os extra spilletid

Daily Rush Debat Off-topic blizzard burde da give os extra spilletid

  • Forfatter
    Emne
  • #0

    Sentrax
    Bruger
    3.507 indlæg
    Offline

    alle de gange serverene har været nede osv. så burde de da give os lidt extra spilletid, vi mister penge ved det… lidt penge men det er princippet. er der andre der er enige

    Hammer in my hand, still pounding on a screw.

Viser 7 kommentarer - 1 til 7 (af 7 i alt)
  • Forfatter
    Kommentarer
  • #1

    Vento
    Bruger
    3.434 indlæg
    Offline

    Har du nogensinde tjekket din ‘billing information’? Tror da nok jeg vist har fået 7-8 dage ekstra spilletid ialt.

    Hellere komme galt afsted, end slet ikke komme afsted.

    #2

    Schalde
    Bruger
    6.288 indlæg
    Offline

    yep, blizz er skam retfærdige nok med deres ekstra dage.

    I could agree with you, but then we'd both be wrong

    #3

    Mike-dk
    Bruger
    7 indlæg
    Offline

    Well, hvis du checker din account history, så har du fået adskillige gratis dages spilletid for de dage du ikke har kunnet spille. Så det plejer de ikke at være nærige med. Men det er rigtig nok meget irriterende at de ikke har mere styr på deres account servere osv. Og laggen er blevet rigtig slem igen. Ihvertfald på Bladefist.

    Og ja, det er skod at account serverne er nede lige nu. Har sq ventet i 2+ timer nu

    #4

    aff3
    Bruger
    3.342 indlæg
    Offline

    Bare se nu, deres authentication servere er nede.. skidt

    DER KOMMER SPYD!

    #5

    Sentrax
    Bruger
    3.507 indlæg
    Offline

    jeg startede den 29 marts og min game tid udløber om 20 timer…. jeg har ikke set noget extra dage

    Hammer in my hand, still pounding on a screw.

    #6

    Phoenix8
    Bruger
    416 indlæg
    Offline

    Det handler vel i bund og grund heller ikke om ekstra spilledage, Næ det handler vel om at når jeg som forbruger køber et spil, for derefter at betale for at få lov til at spille det kunne have en forventning om at det VIRKER hvilket det jo i høj grad ikke gør. Og det er der jeg syns det bliver for meget, min server Stormreaver gik ned i går i 3-5t og i dag det her…. det er for dårligt.

    Ikke at jeg vil klage over at få dispensation for at det ikke virker, men syns det går for ofte ned, og det er for ringe.

    No....

    #7

    Sentrax
    Bruger
    3.507 indlæg
    Offline

    ja for det er jo ikke pengene det kommer ud på det er at man vil sætte sig ned og spille wow, og når man så ikke kan det når man gerne vil så bliver man lidt knotten.

    og når man som mig ikke har dk kort eller visa endnu ( har bestilt) og ikke kan købe ny spille tid lige nu så vil det jo være dejligt at få udnyttet ens sidste spille timer

    Hammer in my hand, still pounding on a screw.

Viser 7 kommentarer - 1 til 7 (af 7 i alt)
  • Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.