Bliv brun derhjemme
Daily Rush › Debat › Off-topic › Bliv brun derhjemme
- Dette indlæg indeholder 14 kommentarer, har 10 deltagere og blev senest opdateret af
Dr-Psycho for 14 år, 8 måneder siden.
- ForfatterEmne
- 22/05/2006 kl. 20:21#0
Drop turen ned til solariet på hjørnet, og giv WebTan teknologien en chance. Det er for vildt. Er selv blevet pænt brun efter en uges tid, og solkort er ret billigt.
http://universer.dk
- ForfatterEmne
- ForfatterKommentarer
- 22/05/2006 kl. 20:24 #1
Kan næppe være sundt.
22/05/2006 kl. 20:26 #2Fuck mand… Hvad er det da for en gang lort. Ja Her tillader jeg mig godt nok at være primitiv.
22/05/2006 kl. 20:32 #3LMAO!
Troede godt nok ikke at der var nogen der ville hoppe på den
http://universer.dk
22/05/2006 kl. 20:35 #4tak for lort! De burde sq ikke gøre det muligt at tage den gratis prøve flere gange i streg!!! Jeg burde fanme sagsøge dem! prøv lige at se hvad der skete bare fordi jeg tog prøven 15 gange….
Jeg plejer sq godt at kunne tage 15 min i sol normalt!
http://bse.unl.edu/Undergrad/images_undergrad/sunburn.JPG
Tja...
22/05/2006 kl. 20:38 #5Fappin havde for nyligt et link til noget lignende (i øvrigt gratis). Jeg tænkte det var bullshit, her er hvad de skriver om teknoligien:
How does it work?
Well, without getting too technical… your computer’s monitor uses ultraviolet electron transmissions using straight-line non-polarized quantum particle extrapolations to make a visible pattern on the phosphors of your screen. We use your browser window and specialized patent-pending java code to impart a polarized tracking spin to the electrons impacting the phosphors of your screen. The charge-spin particles interact with gravitic chromatons, vectorizing and polarizing the electron packets, which give off a low-radiation photon stream in the UV band… and that gives you a real suntan, right from the net!It typically takes about five 10-minute CyberTan sessions to get the best results.
Inde på netsoralie.dk skriver de under “teknologi”:
Netsolarie.dk™ benytter den nyeste WebTan 3000™ teknologi.
Systemkrav:
Computer med internetforbindelse
Flash 7 eller nyereTror godt nok de skal længere ud på landet med den..?
[Insert wise quote here]
22/05/2006 kl. 20:42 #6Ej come on.. den side der er flere måneder gammel, og da den første kom frem var der også lige midlertidligt lukket for at købe sol.. udmærket joke, men burde da være tydeligt for de fleste
22/05/2006 kl. 20:45 #7I feel so stupid :(((
22/05/2006 kl. 20:49 #8…
http://universer.dk
22/05/2006 kl. 20:49 #9#5 Det er selvfølgelig BS. Desuden kan du slet ikke købe noget som helst inde på siden. De tager gas på dig. Det er en joke. Point stated…
#7 Really?
http://universer.dk
22/05/2006 kl. 20:52 #10hah meget pænt
22/05/2006 kl. 21:01 #11LOOOOOOL
Kæft jeg fik grinern på da de der lystofrør tændte
Køb en Mac og trash jeres windows-knep
22/05/2006 kl. 21:01 #12haha! Det er fandme griner! Hvis der er nogen der hopper på den må de være både godt desperate efter at få lidt kulør og samtidig total tekniske analfabeter. Jeg beklager hvis jeg træder på nogen, men det er for fa’n et gaming site hvor folk vel har bare en lille bitte anelse om hvordan en skærm fungerer.
EDIT: Which reminds me… den minder enormt meget om den prank der var ude hvor det blev påstået at skærmen kunne tage billeder af dig. Så skulle man smække fjæset helt hen til skærmen og så blinkede den og bagefter blev man præsenteret for en ordentlig grimmert, som så skulle være en selv naturligvis.
(Der er faktisk en teknologi på vej der fletter lyssensorer ind mellem pixlerne på LCD skærme, så de rent faktisk kan tage billeder.)
http://www.muldjord.com
22/05/2006 kl. 21:06 #13Haha ja. Jeg kan lige se folk sidde med hovedet ind i skærmen i adskillige minutter før de fatter den efter at have kigget sig i spejlet
Alle der har haft folkeskolefysik ved for det første (nu blander jeg alt snak om UV-stråler udenfor), det effekten af et solarium er MANGE gange større end en skide PC skærm. Men jeg elsker som sagt den tekniske forklaring de gav på den anden side der, så sidder alle blondinerne og tænker “waauv, de ved virkelig hvad de snakker om
[Insert wise quote here]
22/05/2006 kl. 21:06 #14Det var vist nok en joke side der opstod sammen med Penislægens Værksted fra Zulu. De stod nemlig som sponsor til det program.
- ForfatterKommentarer
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























