Anna Nicole Smith er død
Daily Rush › Debat › Off-topic › Anna Nicole Smith er død
- Dette indlæg indeholder 26 kommentarer, har 23 deltagere og blev senest opdateret af
Pleidian for 13 år, 11 måneder siden.
- ForfatterEmne
- 08/02/2007 kl. 23:03#0
- ForfatterEmne
- ForfatterKommentarer
- 08/02/2007 kl. 23:14 #4
RIP.
Wrex: If the council won't acknowledge the Reaper threat after what happened with Saren, the Geth, Eden Prime, Ilos, and the Citadel, they're fools. You should eat them. Shepard: O.O The Council: O.O And thus shepard ate them.
08/02/2007 kl. 23:15 #5Sørgeligt, men det var nu heller ingen hemmelighed, at hun var på stort set alle de stoffer som kan opdrives på denne planet…
Hun har været igennem flere personlige tragedier her på det seneste. Stakkels kvinde.
Daily Rush Head Honcho
08/02/2007 kl. 23:21 #6Og stakkels 5 mdr. gammel datter hun efterlader.
08/02/2007 kl. 23:23 #7Hmm.. Selvom alle Macho-drengene skriver ” og hva’ så?” så det nu alligevel skummelt. Det minder lidt en om, at det er den vej vi alle skal, og at det egentligt lige så godt kan blive i dag som i morgen.
Pass me the butter by the big, bad bombay
08/02/2007 kl. 23:25 #8Som Phonetic også nævner, var hun jo pænt pumpet på piller nærmest konstant.. Ikke så mærkeligt at det sker. Men ja #7, det giver da stof til eftertanke når folk dør før tid.
"I am Guybrush Threepwood and i wanna be a pirate!"
08/02/2007 kl. 23:38 #9#6
Hende faren kæmper om at få forældremyndighed over? Det kan jo så være at han gør det nu…hvilket ikke nødvendigvis er en dårlig ting.P=NP?
08/02/2007 kl. 23:40 #10… Alle macho drengene ? Jeg er da helt fuldstændig ligeglad med om hun er død, hvorfor skal der postes om det her inde? og når posteren ikke engang selv gidder skrive noget så synes jeg bare posten er endnu mere tynd.
Der dør massevis af mennesker hver dag, og mange af dem efter at have haft et _mindst_ lige så hårdt liv. Hvorfor fanden er hun interessant bare fordi hun er “indsæt hvorfor hun nu er kendt her”.
Og så kan i jo spørge hvorfor jeg gidder bruge tid på at svare. Det er fordi det er trættende at se alt det spam herinde. Når posteren ikke gidder at lave andet end at poste et link til EB, så synes jeg det er spild af internet, så jeg poster et tilsvarende ligegyldigt svar, og håber på posteren fatter det. Har jo intet at gøre med at være macho.
“Hmm.. Selvom alle Macho-drengene skriver ” og hva’ så?” så det nu alligevel skummelt. Det minder lidt en om, at det er den vej vi alle skal, og at det egentligt lige så godt kan blive i dag som i morgen.”
Lommefilosofi for laveste fællesnævner. Hende her var de fuldstændig selv ude om at hun dør (eller, det lyder da sådan når i siger hun er pumpet på piller), og det giver da ikke en skid til eftertanke.
08/02/2007 kl. 23:43 #11Hun var sguda forfærdelig.
– Jacques
Bye with a warmly hugs
08/02/2007 kl. 23:45 #12#10
Bare fordi du finder noget uinteressant, er det ikke ensbetydende med at alle andre gør det. Og desuden bliver ting automatisk mere interessante, når det involverer mennesker, man kender til.Hvad jeg finder trættende er latterlige svar på indlæg, folk bare burde ignorere, hvis de ikke fandt dem interessante.
P=NP?
08/02/2007 kl. 23:50 #13#12 Ja, ok. Kan godt være jeg overreagerer, men synes bare det er mildest talt svært at tage sådan et indlæg her seriøst når der sker så mange ting der er så meget værere.
Og undskyld tastefejl og stavefejl, er meget træt.
08/02/2007 kl. 23:55 #14Grumt. Håber ikke jeg ryger samme vej så tidligt.
09/02/2007 kl. 00:07 #15#10, du supplerede dagens svar! Ku’ ik’ være mere enig! Hvad med om vi lavede 4-5 millioner andre tråde, hvor vi skriver at Ngubene på 6 år fra Botswana er død eller at Hatma på 14 fra Puketh er død? Det synes jeg ikke, der bliver skrevet om. Prøver bare at gi’ lidt stof til eftertanke. Og lad nu være med at tolke mit svar som værende en ytring om at jeg synes det er godt at hun er død.
#4, synes ellers normalt at du skriver nogle meget fornuftige ting men det der var da farveløst og intetsigende. La’ nu vær’ med at træde så forsigtigt. Du er i et debatforum!
– Jacques
Bye with a warmly hugs
09/02/2007 kl. 00:42 #16sygt…
DAMN YOU Clicker Heroes!
09/02/2007 kl. 00:54 #17#15 et faktum er at hun er kendt og det goer at flere folk nok er interesserede i at hun nu er doed. Jeg ved i det mindste hvem hun er mens jeg ved lige saa lidt om fyren med det franske navn paa DR som jeg ved om snudebiller. Sagen er at det er en tragisk doed for en person der ikke har haft et alt for nemt liv og at hun efterlader en 5 maaneder gammel baby goer bare det hele vaerre.
Flot at i er uinteresserede det er vel ikke foerste gang i historien at der bliver lavet en traad I ikke er interesserede i.Og #13 “der er saa meget vaerre” princippet er simpelthen ikke et argument man kan bruge, der er altid noget der er vaerre, og det kan da godt vaere hendes doed ikke er det mest forfaerdelige der er sket i verdenshistorien men vi kan ikke KUN rende rundt og snakke om sult, fattigdom og aids.
_Mathal
09/02/2007 kl. 02:15 #18Hey guys.
My 2 cents: Hun er død, og det berører nogen (fx. mig som i mine spæde teenageår ofte lagde øjne til hendes film), og det, at nogen skriver det herinde er jo bare en bekræftelse i, at der er nogen det berører, ikke?
Det er jo ikke fordi hovedparten af DR’s forumemner er interessante for alle…
Og Anna Nicole – Hvil i Fred.
- Part of the Robot Skeleton Army
- ForfatterKommentarer
- Du skal være logget ind for at kommentere på dette indlæg.
























