Det er igen tid til at overveje hvilket spil der har gjort størst indtryk i den forgangne år. Vi arbejder selv på højtryk for at få kompileret en liste over nævneværdige titler, men Rusherne har skam også noget at skulle have sagt.

Rushernes favorit 2015

Vi har naturligvis vores egne foretrukne spil på redaktionen, men vi ved naturligvis at det er Rushernes demokratisk valgte spil som fortjener størst opmærksomhed.



Til formålet har vi oprettet nedenstående afstemning, som inkluderer samtlige titler vi har anmeldt i år, dog med genudgivelser og remasters udelukket.



Der er dog et par titler som vi af en eller flere grunde ikke har anmeldt i år, så hvis du mener at f.eks. Mad Max, Rocket League eller en anden overset titel fortjener æren, er der også et felt til nominering af disse.



Afstemningen lukker den 26. december kl. 23:59, og vi ser frem til at modtage jeres besvarelser.


Afstemningen er oprettet med Google Forms, hvorfor det vil kræve en Google-konto at afgive sin stemme. Titlerne er desuden listet i vilkårlig rækkefølge.

36 KOMMENTARER

  1. 1) Grand Theft Auto V
    2) Witcher 3: Wild Hunt
    3) Metal Gear Solid V: Phantom Pain
    4) Fallout 4
    5) Starcraft 2: Legacy of the Void

    Anyway, jeg gider ikke oprette en Google konto for at være med i afstemning.

  2. R6 Siege
    Project Cars
    Witcher 3

    stemte R6 siege, syntes det er godt, det er cars også men jeg gik lidt kold i det alligevel

    Dirt Rally manglede lidt på listen syntes jeg

  3. “Afstemningen er oprettet med Google Forms, hvorfor det vil kræve en Google-konto at afgive sin stemme”

    Nå, der røg mine stemmer så.

  4. Jeg stemte The Witcher 3, er lige begyndt at spille det, og det er nok den fedeste oplevelse siden jeg startede på World of Warcraft.

  5. bloodborne

    klart det mest detaljerede spil i år.. bedste combat, bedste lore, bedste exclusive, mest blood.

    dog har jeg ikke lige fået købt DLC’en endnu, som jeg har hørt kun har gjort det meget bedre.

    Det bliver jo nok witcher 3 eller fallout 4 som vinder, men heldigvis er jeg… pisse ligeglad

  6. Valgte Witcher 3 pga. historien og måden den blev fortalt. Dog meget tæt på Fallout 4 pga. den fokus på detalje i omgivelserne der virkelig gav mig lyst til at udforske alt.

  7. Jeg har svært ved at vælge mellem The Witcher III, Metal Gear Solid V, og Fallout 4. I sidste ende vil jeg dog vælge the Witcher. Ellers et virkelig lækkert gaming år vi har haft!

  8. Jeg havde to spil jeg lå mellem, Fallout 4 eller Ori and the Blind Forest. Stemmen endte dog på Fallout 4, som bare er et fabelagtigt spil!

  9. Jeg er nærmest blevet afhængig af Metal Gear Solid. Jeg brugte ret lang tid på det før det virkelige fængede, men da det først gjorde, så blev det bare det perfekte spil til mig.

  10. #24

    Uden tvivl har 2015 været et godt spil år.

    Nok det bedste siden 2011 hvis jeg ønsker rigtig.

    Men glæder mig nu allerede meget til 2016 pga:

    XCOM: 2
    Total War: Warhammer
    Deus Ex Mankind Divided

  11. hopper også med på vognene med Witcher 3.

    Det er et fantastisk spil som jeg har brugt for mange timer på

    2015 var et meget godt år med masser af gode spil, men witcher tog 2/3 af hele min tid i 2015