Selvom E3 2005 først starter den 18. maj, har ATARI valgt allerede nu at tage forskud på glæderne. Firmaet har fremsendt en række billeder og trailers (pre E3 assets som de så fint kalder det), som allerede nu giver en demonstration af de titler de har i sinde at fokusere på, når messen rigtigt går i gang om lige godt to uger. Vi har på den baggrund allerede nu oprettet vores første E3 2005 galleri, hvor du i dag kan finde billeder af ATARIs Fahrenheit, Dragonshard, Tycoon City: New York, RollerCoaster Tycoon 3: Soaked! og TimeShift. Alle billederne er denne gang fra de respektive PC-versioner af samtlige spil. Vi vil løbende opdatere galleriet når der kommer flere billeder. Det store ryk sker dog først under selve E3 2005 messen.

Fahrenheit screenshots

BilledeBillede
BilledeBillede
BilledeBillede
Billede

14 KOMMENTARER

  1. Tjah, grafikken ser da pæn ud. Men det ærger mig bare, når man begynder selv at finde på våben.. :\ så det ser ikke ud til jeg kommer til at spille det.

  2. #2 ja det er for dårligt. Faktisk burde de slet ikke finde på noget nyt. De burde bare konstant lave Larry 1, og så bare udgive det med nye navne måske?

  3. Matrix billederne skuffer grumt 8(
    Enig i at Age Of Empires 3 ser noget bedre ud end forgængerne, men det generer mig stadig sådan rent æstetisk at de laver bygningerne i det forkerte størrelsesforhold i forhold til fodfolk osv. Det er hensigtsmæssigt bedre i gameplay design… Men det ser stsdigt fjollet ud i mine øjne

    Dungeon Siege 2 ser ikke helt grimt ud, men det er bare så fyldt med farver og effekter at jeg knapt nok kan se hvad der sker på billederne. Det hjælper nok når man ser det køre.