Patch 1.0.3
|
BuNzAi Bruger 2140 indlæg |
#0
Så har Blizzard lige kommentarer til den kommende patch http://us.battle.net/d...view-6_6_2012#blog Nu må den bare gerne komme! =======<() BBBBBBBBZZZZZZZZZ
|
Skriv kommentar
For at skrive kommentarer, er det påkrævet, at du er registreret Daily Rush bruger og at du er logget ind.
Kommentarer
Bruger
955 indlæg
Nerf IAS??? Som Wizard er man sgu blevet så nerfed at man ikke kan en skid og når man så bruger 50m på at købe IAS gear som ellers BURDE være en "legit" måde at spille på (efter jeg har spillet både 4k force armor & critical mass) så nerfer de sgu også det.
Gøre inferno bedre? Det er fandme ikke meningen at inferno skal være nemt så må de lorte noobs fandme bare lære at spille sådan en gang lorte patch har jeg sgu ikke set før.
Bruger
540 indlæg
Lol. Tag en kiks.
Bruger
906 indlæg
Bruger
13980 indlæg
http://www.reddit.com/..._chambers_and_jay/
listen i "quote" format er snuppet fra en anden tråd, som har samlet svarene op i fra linket
Bruger
12417 indlæg
"• Confirmed: Holy, Fire, Cold, etc are purely aesthetic, with the exception of Cold, which does slow mobs but has reduced damage. "
Vil det sige at Damage bonusen på Tal rashas amulet vil virke på alle klasser og selv om ejg bruger blizzard kan jeg godt ha en med holy damage?
Bruger
12417 indlæg
Og syntes det lyder som en rigtig god patch jeg glæder mig enormt til.
At de gør inferno nemmer er fedt. for som END END END game handler det ikke om om man kan klare inferno eller ej. Men om at samle det perfekte gear.
At de ændre Attack Speed genere mig ikke. Det er en del af den balance alle viste der ville komme en masse af.
Bruger
581 indlæg
Bruger
3489 indlæg
1: Ikke værre end MMO's
2: What to say - velkommen til Diablo universet
Det en del af det, længere er den ikke
#Topic
Ser ekstremt frem til den patch her, ser ud til at rette op på rigtig meget af det der galt pt.
Dog hvis de nerfer inferno alt for meget, så bliver det MAX fail imo...
Inferno skulle netop være stedet man skulle rage over, ikke umuligt - men svært, præcist som det er nu for de fleste.
I mean... knapt en måned efter release, ro på
Bruger
12417 indlæg
Bruger
100 indlæg
Tør øjnene, de nerf Wizards har fået er 100% tiltrængt de var jo de eneste der kunne komme forbi act2 inferno i starten, og de fleste der er kommet forbi act2 er pga det gear de har købt i AH der er blevet farmet i Act 3-4 af andre spillere.
Så jo mange af de ting der bliver lavet om er fair nok, men ja det skal heller ikke blive for let
Bruger
1000 indlæg
Læste forkert
Bruger
623 indlæg
Bruger
9815 indlæg
Bruger
12417 indlæg
Chefredaktør
13661 indlæg
Moderator
15677 indlæg
Bruger
1333 indlæg